تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , تیر, ۱۳۹۴ | ۰۷:۵۴:۲۹
کد مطلب : 98217
دومین قاتل تیم مظلومی آبی‌پوش شد/

گمنام‌ترین خرید استقلال کیست؟ +عکس و جدول عملکرد

فرشید اسماعیلی، بازیکن جوان فصل گذشته فجرسپاسی با عقد قراردادی به استقلال پیوست. این بازیکن سهمیه زیر ۲۳ سال استقلال محسوب می شود.

 خرید جدید استقلال کشف محمود یاوری است. «سرهنگ» سه فصل پیش به فرشید اسماعیلی ۱۸ ساله ۱۸ مرتبه فرصت بازی داد. این‌ هافبک جوان هم نهایت استفاده را از اعتماد سرمربی وقت فجر برد تا ۱۰۵۴ دقیقه پیراهن این تیم شیرازی را در دوازدهمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران بر تن کند. 

هنرنمایی در روز ۶تایی شدن تیم پرویزخان

فرشید ۱۸ساله در اولین فصل لیگ برتری شدنش ۲ گل به ثمر رساند. شاید جالب باشد اگر بدانید اسماعیلی در روزی که (جمعه ۱۱ اسفند ۹۱) تیم پرویز مظلومی ۶تایی شد ۲ گل به تیم سرمربی جدیدش زد!

۲ سال و ۴ ماه و ۵ روز قبل در ایستگاه ۲۸ لیگ دوازدهم فرشید با گل‌های دقایق ۵۷ و ۸۴ خود از عوامل اصلی ثبت شکست سنگین ۶ بر صفر آلومینیوم با مظلومی برابر فجر محمود یاوری بود.

نکته قابل توجه در این میان دیگر گلزن آن دیدار است. در بازی ۱۱ اسفند ۹۱، دو گل دیگر از ۶ گل فجر را جابر انصاری وارد دروازه بندرعباسی‌ها کرد. این در شرایطی است که جابر هم مثل فرشید با نظر پرویز مظلومی جذب استقلال شد. به نظر می‌رسد پرویز سوبله چوبله خاطرات آن دیدار را حسابی در ذهن خود حفظ کرده است!

گمنام‌ترین خرید استقلال کیست؟ +عکس و جدول عملکرد

به گلر استقلال گل ۳ امتیازی زد

هافبک جدید آبی‌ها در لیگ اخیر برای فجر ۱۴ بازی انجام داد تا طی ۱۰۵۸ دقیقه یک گل ۳ امتیازی وارد دروازه استقلال اهواز نماید.

اینکه گلر حریف هادی زرین ساعد دروازه‌بان اسبق استقلال تهران بود یک نکته است و اینکه فجر با اخراج دقیقه ۶۰ شهرام گودرزی ۱۰ نفره به گل پیروزی رسید نکته‌ای دیگر.

دو بازی برای وینگادا

فرشید اسماعیلی در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون از نفرات مدنظر نلووینگادای پرتغالی بود.

هافبک تازه‌وارد آبی‌ها،‌ در شکست ۴- یک مقابل ویتنام ۴۵دقیقه حضور داشت. در آن دیدار وینگادا از دقیقه ۴۶ اسماعیلی را جای دانشگر وارد زمین کرد.

گمنام‌ترین خرید استقلال کیست؟ +عکس و جدول عملکرد

فرشید در بازی دوم وارد ترکیب اصلی شد. با این حال در دقیقه ۵۸ جای خود را به احسان پهلوان داد تا بلکه ایران بیشتر از یک امتیاز از قرقیزستان بگیرد اما این اتفاق نیفتاد.

جدول عملکرد فرشید اسماعیلی خرید جدید استقلال

فصل

لیگ

تعداد بازی

حضور در ترکیب اصلی

مجموع دقایق بازی

گل‌زده

توضیح

۹۲-۹۱

برتر

۱۸

۱۱

۱۰۵۴

۲

در پیروزی ۶ به صفر فجر مقابل آلومینیوم ۲ گل وارد دروازه تیم پرویز مظلومی کرد

۹۳-۹۲

برتر

۳

۱

۱۱۵

برابر استقلال صنعتی،‌ مس کرمان و سایپا به میدان رفت

۹۴-۹۳

دسته اول

۱۴

۱۳

۱۰۵۸

۱

هفته یازدهم به استقلال صنعتی گل ۳ امتیازی زد

منبع: مشرق