تاریخ انتشار خبر: ۱ , آذر, ۱۳۹۴ | ۱۳:۳۸:۱۷
کد مطلب : 104061
سخنرانان همایش شکوه هجرت در اهواز :

اجرایی شدن ۹۰۰ پروژه اقتصاد مقاومتی در خوزستان/خاطره ای از توجه ویژه رهبر انقلاب به جهادسازندگی/هدف از پروژه های محرومیت زدایی کمک به دولت و کاهش فقر است

فرمانده سپاه ولیعصر(عج) با بیان اینکه یکی از کارهای مهم بسیج در سال های گذشته محرومیت زدایی بوده است گفت: بسیجیان این کارها را بدون چشمداشت انجام دادند و سپاه پاسداران هم به آنها کمک کرد.

IMG11471410
به گزارش عصر آبادان به نقل از رهیاب ، سردار شاهوارپور در همایش شکوه هجرت با بیان اینکه یکی از کارهای مهم بسیج در سال های گذشته محرومیت زدایی بوده است گفت: بسیجیان این کارها را بدون چشمداشت انجام دادند و سپاه پاسداران هم به آنها کمک کرد.
وی افزود: یکی از اقدامات مهم در راستای محرومیت زدایی ساخت خانه عالم، خانه بهداشت و مساجدو… بود ۵۴۱ پروژه را تحویل دادیم و یا به بهره برداری رسیدند تا بتوانیم به ۳ هزار پروژه برسانیم.
فرمانده سپاه ولیعصر(عج) بیان کرد: در تابستان امسال تعمیر و تجهیز ۳۰۰ مدرسه انجام شد و با کمک بهزیستی و کمیته امداد ساخت و ساز ۷۰ خانه در دستور کار قرار گرفت و برخی از آنها تحویل داده شد.
وی عنوان کرد: بیش از ۱۴ هزار مورد کمک بلاعوض انجام شد و در بخش توانمندسازی، اشتعال زایی تسهیلات ارزان قیمت به ارزش ۱۶ میلیارد تومان ارائه شد و ۹۰۰ پروژه در راستای فعالیت های اقتصاد مقاومتی انجام شد.
سردار شاهوارپور اظهار داشت: صنایع تبدیلی، کشاورزی، رب سازی، دام پروری، ریسندگی، کنسروسازی از جمله این صنایع بودند.

خاطره آیت الله جزایری از توجه ویژه رهبر انقلاب به جهاد سازندگی و پروژه های محرومیت زدایی

آیت-الله-موسوی-جزایری

نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت:مقام معظم رهبری بعد از تبیین برخی از موضوعات از جهاد سازندگی و محرومیت زدایی تمجید کردند ما منتظر بودیم که از حلقه های صالحین هم تمجید کنند اما صحبت های مقام معظم رهبری فقط منعطف به سازندگی و محرومیت زدایی بود و این نشان از عظمت این کار دارد.
آیت الله موسوی جزایری در همایش شکوه هجرت اظهار داشت: محرومیت زدایی و سازندگی کار خداپسندی است که ما در مناطق محروم به آن احتیاج داریم.
وی با اشاره به حدیث امام صادق (ع) مبنی بر اینکه مردم را با کارهایتان به سوی ما دعوت کنید، گفت: مردم باید این اقدامات را ببینند و وقتی دیدند که اساتید دانشگاه هم در مناطق محروم خدمت می کنند به سوی ما دعوت می شوند.
نماینده ولی فقیه در خوزستان  با اشاره به محرومیت زیاد در شهرهای خوزستان عنوان کرد: وقتی گزارش محرومیت برخی از مناطق به مقام معظم رهبری رسید ایشان مرقوم کردند که باید زود محرومیت زدایی شود.
آیت الله موسوی جزایری خاطر نشان ساخت: چندسال بود از ما می خواستند که از مقام معظم رهبری بخواهیم تا حلقه های تربیتی مساجد که خاص خوزستان است به پیش ایشان مشرف شوند.
وی افزود: ایشان موافقت کردند و تقریبا ۱۵۰ اتوبوس از خوزستان به ملاقات مقام معظم رهبری رفتند  در تهران هم عده ای درخواست ملاقات داشتند که از برادران سازندگی بودند.
ایت الله موسوی جزایری گفت:مقام معظم رهبری بعد از تبیین برخی از موضوعات از جهاد سازندگی و محرومیت زدایی تمجید کردند  ما منتظر بودیم که از حلقه های صالحین هم تمجید کنند اما صحبت های مقام معظم رهبری فقط منعطف به سازندگی و محرومیت زدایی بود و این نشان از عظمت این کار دارد.
امام جمعه اهواز گفت: اهتمام به این قضیه نباید لقلقه زبان باشد و باید به صورت عملی در عرصه خدمت حاضر شویم و حتی اگر عبا مانع فعالیت روحانیون باشد عباها را در بیاورند و مانند پیشوایان ما گام بردارند.
وی با اشاره به قحطی پیش امده در سالهای گذشته در شیراز گفت: وصال شیرازی که هنرمند و عالم بزرگی بود و دستخط ایشان خوب بود؛ قلمش را به دست گرفت و خطی می نوشت برای افراد نیازمند و آنها با فروش این تابلوها نیاز خود را برطرف می کردند.
وی با اشاره به حدیث پیامبر اکرم(ص) اظهار داشت: کسی نمی تواند با مال خود نیاز مستمندان را برطرف کند بلکه باید مستقیم وارد عمل شود.
فرمانده قرارگاه سازندگی قرب کوثر سپاه در اهواز:

بیش از ۴۰ میلیارد تومان امسال به خوزستان برای محرومیت زدایی پرداخت شد/هدف از پروژه های محرومیت زدایی کمک به دولت و کاهش فقر است

۸۱۵۰۹۷۰۹-۶۲۸۱۰۷۶

سردار حزنی ویژگی ۷۵ درصد پروژه های محرومیت زدایی را فاقد پیچدگی مهندسی، عام المنفعه و با هزینه کم دانست و بیان کرد: هدف ما کمک به دولت است.
سردار حزنی در  همایش شکوه هجرت در اهواز با اشاره به خاطره ای از عالم مرحوم آیت الله مهدوی کنی گفت: ایت الله مهدوی تاکید داشتند قبل از ارائه گزارش، توصیه امام علی ع به مالک را بخوانم و یا حدیثی از پیامبر اکرم ص مبنی بر اهمیت رسیدگی به مستضعفان را بگویم.
وی با بیان اهداف بسیج از پروژه های محرومیت زدایی عنوان کرد: این پروژه ها با اخلاص انجام می شود و ماموریت انها کاهش فقر است.
دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران ویژگی ۷۵ درصد پروژه های محرومیت زدایی را فاقد پیچدگی مهندسی، عام المنفعه و با هزینه کم دانست، بیان کرد: هدف ما کمک به دولت است.
وی افزود: همه گروه های تخصصی قرارگاه خاتم، نیروی زمینی سپاه، نیروی دریایی سپاه و نیروی هوا فضای سپاه با همه رده ها همراه ما هستند تا گروه های جهادی مختلف وارد اقدامات محرومیت زدایی شدند.
سردار حزنی اظهار داشت: سپاه پاسداران ۱۴۶۹ پروژه در خوزستان را اجرا کرده و ۸۱۰ پروژه به پایان رساندند.
وی افزود: بیش از ۴۰ میلیارد تومان امسال به خوزستان برای محرومیت زدایی پرداخت شده که این مبلغ به ۴۴ میلیارد تومان می رسد.
وی گفت: احداث مساجد، پلها، خانه عالم، خانه بهداشت و آبرسانی از جمله این پزوژه ها هستند و در کارهای اجتماعی به ۱۷۵ خانواده محروم، ۱۲۵ خانواده بیمار کمکهای بلاعوض انجام شده است.
مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: در سال جدید امیدواریم هزینه های ما ۴۰ درصد اجتماعی و ۶۰ درصد عمرانی باشد.
وی افزود: مطالعات ۴۰ هزار هکتار زمین کشاورزی، تسطیح اراضی ۵ هزار هکتار و ۱۷۵ هکتار سطح زیر کشت در خوزستان و ۲۹ تعاونی در این بخش از جمله اقدامات ما در بخش کشاورزی است.
فرمانده قرارگاه سازندگی کوثر گفت: ۳ هزار و ۷۱ پروژه با سپاه استان با اعتبار بیش از ۲۸ میلیارد تومان و ۶۸۰ پروژه با قرارگاه کربلا داریم که اعتبار آنها بیش از ۱۲ میلیارد تومان است و مشکل بودجه برای رفع محرومیت در خوزستان نداریم.
سردار حزنی بیان کرد: چندی پیش در جلسه هیات دولت شرکت کردیم و برای خوزستان ۴۰۰ میلیارد تومان با مشارکت سپاه و دولت تامین شود که اعتبارات دولت در این زمینه هنوز تامین نشده است.
وی عنوان کرد: البته نوع هزینه این ارقام با پیشنهاد مسئولان استانی قابل تغییر است.
سردار حزنی تاکید کرد: رفع محرومیت از استان خوزستان نیازمند اطلاعات دقیق در این زمینه است و امیدواریم این اطلاعات به دست ما مردم است.