تاریخ انتشار خبر: ۷ , مهر, ۱۳۹۴ | ۰۳:۳۵:۴۷
کد مطلب : 101481
رئیس شورای اسلامی شهرآبادان:

۴۰ درصد از سیستم فاضلاب آبادان تکمیل نیست

رئیس شورای اسلامی شهرآبادان گفت: ۴۰ درصد از سیستم فاضلاب آبادان تکمیل نیست که سبب می شود فاضلاب وارد آب رودخانه شده و به چرخه زندگی مردم برمی‌گردد.

سید-فیاض-موسوی

به گزارش عصر آبادان، فیاض موسوی در جلسه علنی شورای اسلامی شهر آبادان که امروز با حضور مدیر اداره آبفا آبادان در سالن جلسات ساختمان این شورا برگزار شد، اظهار داشت: نارضایتی اعضای شورای اسلامی شهر آبادان از کارکنان اداره آبفا نیست بلکه از اعمال سلیقه در ورود اعتبارات و توزیع ناعادلانه آب در شهر است.

وی بابیان اینکه ۴۰ درصد از سیستم فاضلاب آبادان تکمیل نیست، عنوان کرد: این فاضلاب وارد آب رودخانه شده و به چرخه زندگی مردم برمی‌گردد.

موسوی افزود: تا زمانی که شبکه فاضلاب در یک محل به اتمام نرسد شهرداری آبادان نمی‌تواند آن مکان را آسفالت کرده و به مردم خدمات ارائه دهد که این موضوع مستلزم هماهنگی ویژه بین اداره آبفا و شهرداری آبادان است.

رئیس شورای اسلامی شهرآبادان بابیان اینکه بیان عملکرد کار خوبی است، اظهار کرد: ولی نباید فقط به ارائه گزارش بسنده کرد چراکه اصل مطلب حل مشکل مردم است.

وی با اشاره به قطعی چندساعته آب در زمان افتتاح بازارچه مرزی اروندکنار و هم زمان با ورود استاندار خوزستان، اعلام کرد: نبود پمپ‌های لازم برای پمپاژ آب در آن شرایط سبب طولانی شدن قطعی آب و افزایش نارضایتی مردم شد.

موسوی افزود: باید دقت شود تا این حوادث در آبادان رخ ندهد و همیشه لوازم موردنیاز در شرایط ضروری در انبار به تعداد کافی وجود داشته باشد.

رئیس شورای اسلامی شهرآبادان اظهار داشت: آبادان شهر بزرگی است و در بسیاری نقاط شبکه آب دارای پوسیدگی است لذا مدیر اداره آبفا آبادان باید نسبت به شناسایی و رفع این مشکل اقدام فوری کند.

وی گفت: گاهی اوقات لوله‌ای می‌شکند و اداره آبفا نسبت به تعمیر آن اقدام می‌کند اما خاک‌ریزی و آسفالت صورت نمی‌گیرد و شهروندان دراین‌باره شکایت می‌کنند.

موسوی بیان کرد: درباره اینکه چه کسی مسئول آسفالت چنین اماکنی است حتماً باید بین شهرداری و اداره آبفا هماهنگی انجام شود تا شاهد تکرار چنین مشکلاتی نباشیم.

این مسئول بابیان اینکه وضعیت آب در آبادان بدتر از خرمشهر است، از افت فشار آب در برخی نقاط شهر گله کرد و گفت: ظرفیتی که در طرح غدیر به آب شهر اضافه می‌شود نیز جوابگوی نیازآبادان به آب شرب نخواهد بود.

انتهای پیام/