تاریخ انتشار خبر: ۴ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۱۷:۱۲:۴۱
کد مطلب : 30469

۴۳ میلیون تومان کلاهبرداری با فروش ساعت‌های بدلی

تبعه افغان مقیم تهران که با فروش ساعت‌های تقلبی در شهرستان نکا استان مازندران از ۱۲ نفر، ۴۳ میلیون تومان کلاهبرداری کرده بود شناسایی و دستگیر شد.

 فرمانده انتظامی شهرستان نکا گفت: در پی وقوع چندین فقره کلاهبرداری به روش فروش ساعت‌های بدل و تقلبی در شهرستان نکا موضوع در دستور کار مأموران پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان نکا افزود: مأموران با به کارگیری منابع اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی، فردی به نام “احمد – ر ” تبعه افغانی مقیم تهران را حین فروش ساعت های تقلبی در این شهرستان دستگیر کردند.

سرهنگ فلاح درادامه تصریح کرد: متهم توسط برخی از مالباختگان شناسایی شد و در ادامه تحقیقات به عمل آمده به اغفال شهروندان و کلاهبرداری از آنان با فروش ساعت های تقلبی و بدلی با چندین برابر قیمت واقعی آن اعتراف کرد.

سرهنگ فلاح در ادامه خاطرنشان کرد: متهم در اعترافات خود گفت با همدستی افرادی به نام های ” سینا – رجبی “و “حمید- الف ” با رصد افرادی که از بانک وجه نقد زیادی دریافت می کردند ساعت‌های تقلبی و بدلی را با قیمت خیلی بالا قیمت‌گذاری کرده و پس از تطمیع افراد، آن را با شگردی خاص به شخص مقابل می فروختند.

فرمانده انتظامی شهرستان نکا افزود: برابر اظهارات ۱۲ نفر از شاکیان این پرونده که تاکنون شناسایی شدند ، این افراد ساعت های تقلبی و بدلی را که ارزش چندانی نداشته اند از یک تا ۸ میلیون تومان از متهمان خریداری کردند که در مجموع فقط از این افرادی که شناسایی شدند مبلغ ۴۳ میلیون تومان کلاهبرداری شده است.

لازم است، متهمان پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند و تحقیقات پلیس در این زمینه همچنان ادامه دارد.