تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , دی, ۱۳۹۳ | ۲۳:۵۳:۳۳
کد مطلب : 64152

۴ سناتور ایران را متهم کردند

گروهی از سناتورهای آمریکایی در نامه‌ای به وزیر خزانه‌داری این کشور خواستار بررسی نقض قوانین تحریمی توسط ایران شدند.

گروهی از نمایندگان دموکرات مجلس سنا در نامه‌ای به «جک لو»، وزیر خزانه‌داری آمریکا، از وی خواستند فوراً درباره اقدام ایران برای نقض سیاست‌های تحریمی واشنگتن تحقیق کند.

سناتورها مدعی هستند ایران قصد دارد در کنفرانسی که به زودی در لندن برگزار می‌شود ۴۰ میلیارد دلار پروژه را به سرمایه‌گذاران خارجی ارائه کند.

به گزارش پایگاه خبری «پی‌جی‌مدیا»، سناتورهای آمریکایی در بخشی از این نامه می‌نویسند: «ما نگرانی‌های جدی داریم که ایران از مذاکرات هسته‌ای جاری برای تضعیف نظام تحریم‌های بین‌المللی بهره‌برداری می‌کند.»

«ریچارد بلومنتال»، «چارلز شومر»، «باب کیسی» و «کریستن گیلی‌براند» ۴ سناتوری هستند که این نامه را به وزیر خزانه‌داری نوشته‌اند.

این ۴ سناتور در بخش دیگری از نامه می‌نویسند: «اخیراً مشتاق‌علی گوهری، معاون مدیر برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد که بین ۴۰ تا ۵۰ پروژه به ارزش ۴۰ میلیارد دلار در کنفرانسی در لندن که قرار است ۲۳ تا ۲۵ فوریه برگزار شود به سرمایه‌گذاران خارجی ارائه خواهد شد.»

اشاره نگارندگان این نامه به اظهارات آقای گوهری در یک ماه پیش است که گفته بود بیش از ۴۰ پروژه و طرح بزرگ صنعت نفت برای معرفی در کنفرانس یاد شده آماده شده است. آقای گوهری پیش‌بینی کرد با معرفی این پروژه‌ها نزدیک به ۴۰ میلیارد دلار برای توسعه پروژه‌های مربوط به صنعت نفت ایران جذب خواهد شد.

سناتورهای آمریکایی خواستار تحقیق فوری وزارت خزانه‌داری شده‌ و از این نهاد آمریکایی خواسته‌اند اقدامات لازم را قبل از کنفرانس لندن صورت دهد.

منبع: فارس