تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۲۲:۰۷:۲۰
کد مطلب : 76596

آبادان آماده میزبانی مسابقات بین‌المللی بوکس

معاون توسعه ورزش اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان گفت: همه شرایط و امکانات برای برگزاری مسابقات بین‌المللی بوکس در آبادان فراهم است.

مظفر علیشائی در خصوص برگزاری رقابت​های بین​المللی بوکس در آبادان اظهار کرد: این رقابت‌ها به مناسبت شکست حصر آبادان از ۲۲ تا ۲۶ اسفندماه با حضور شش تیم از کشورهای لیتوانی، ترکیه، داغستان، عراق، پاکستان و افغانستان و سه تیم از ایران که یکی از آن‌ها تیم​ خوزستان است، برگزار می‌شود.

وی افزود: این پیکارها در مکانی که مسابقات لیگ جهانی کشتی برگزار شد، انجام خواهد شد. ۱۷۰ ورزشکار و داور و ۴۰ نفر کادر اجرایی در این مسابقات حضور خواهند داشت. آخرین نشست هماهنگی این مسابقات یکشنبه هفته قبل با عوامل داخلی شهرستان آبادان برگزار شد و اکنون همه در راستای شرح وظایف‌شان، اقدامات لازم را انجام می​دهند. در زمینه امکانات هم یک هتل و دو سالن برای این مسابقات در نظر گرفته شده است. در بخش امنیتی هم نیروی انتظامی و یگان ویژه اعلام آمادگی کرده​اند و همه شرایط و امکانات برای برگزاری این مسابقات فراهم است.

وی ادامه داد: اسپانسر اصلی این مسابقات پالایشگاه آبادان است و در نهایت با حمایت اداره ورزش و جوانان و همچنین فرمانداری آبادان شرایط برگزاری مسابقات در حال فراهم شدن است و امیدواریم این رقابت​ها به بهترین نحو برگزار شود و در شان خوزستان باشد.

معاون توسعه ورزش اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان در پاسخ به این سوال که برگزاری این مسابقات چه تاثیرات مثبتی برای ورزش خوزستان خواهد داشت؟ عنوان کرد: به هر شکل ورزشکاران ما می​توانند با حضور و حتی تماشای این مسابقات، تجربه​های بسیار خوبی کسب کنند. همچنین مربیان به خوبی می​توانند از تکنیک‌های جدید و به‌روز، نهایت استفاده را ببرند و در تمرینات و آموزش‌هایشان، آن​ها را به کار ببرند.

وی اضافه کرد: ورزش بوکس از دیرباز در آبادان انجام می‌شده است و این شهر تاکنون بوکسورهای زیادی را به استان معرفی کرده است. ورزشکاران می​توانند بعد از این رقابت​ها یک چشم​انداز بلندمدت برای حضور در مسابقات بین​المللی داشته باشند و درنهایت با تجربه، پشتکار و انگیزه​ای که به دست می​آورند، می​توانند در این رشته به سطوح بالایی برسند.

مرجع / ایسنا