تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , شهریور, ۱۳۹۴ | ۲۰:۲۲:۵۴
کد مطلب : 100798
نائب رئیس شورای شهرآبادان:

آبادان از توریست های عراقی بهره ای نمی برد/ واگذاری زمین‌هایی که مالک دارند ، غیرقانونی است

عضو شورای اسلامی شهرآبادان گفت: اخیراً سازمان مسکن و شهرسازی درصدد واگذاری زمین‌هایی است که دارای مالک هستند که این کار غیرقانونی است.

makvandi-shora-abadan

به گزارش عصر آبادان، عبدالحسین مکوندی در جلسه علنی شورای اسلامی شهرآبادان که بعدازظهر امروز در سالن جلسات ساختمان این شورا برگزار شد، اظهار داشت: سازمان مسکن و شهرسازی در آبادان اخیراً تلاش کرده تا زمین‌هایی که پیش از جنگ تحمیلی در اختیار مردم بوده را واگذار کند.

وی افزود: صاحبان این زمین‌ها مشخص هستند و تصاحب و واگذاری چنین زمین‌هایی به افراد دیگر قانونی و منطقی نیست.

عضو شورای اسلامی شهرآبادان تصریح کرد: در مکانی که فاقد امکانات زیرساختی باشد نمی‌توان ساخت‌وساز کرد چراکه نیاز است در ابتدا امکانات اصلی آن فراهم باشد.

مکوندی بابیان اینکه شکایات زیادی دراین‌باره از طرف مردم به ما رسیده است، عنوان کرد: طبق بررسی انجام‌شده دلیل عدم ساخت‌وساز در این مناطق نبود امکانات زیرساختی بوده است.

وی با اشاره به تأکید سازمان مسکن و شهرسازی بر تصاحب و واگذاری این زمین‌ها، این اقدام را غیرمنطقی خواند و گفت: انتظار داریم امکانات زیرساختی برای این مناطق فراهم شود.

عضو شورای اسلامی شهرآبادان تصریح کرد: چنانچه امکانات لازم فراهم شد و ساخت و سازی صورت نگرفت در آن صورت می‌توان ادعا کرد که از این زمین‌ها استفاده‌ای نمی‌شود.

مکوندی افزود: از استانداری خوزستان و وزارت مسکن و شهرسازی انتظار داریم به این موضوع رسیدگی کند تا حقی از مردم ضایع نشود.

 

مرز در زمان شامگاه باز نباشد

وی ورود توریست را به‌عنوان یک فرصت برای شهرها و کشورهای دنیا دانست و گفت: همه‌جا از این موضوع استقبال می‌شود و برخی کشورها نیز از این موضوع درآمد زیادی کسب می‌کنند.

مکوندی بیان کرد: متأسفانه شهرستان آبادان علی‌رغم ورود توریست از کشور عراق از این موضوع بی‌بهره مانده است به‌طوری‌که افراد پس از ورود به این شهر مستقیم به فرودگاه مراجعه کرده و عازم دیگر شهرها می‌شوند.

عضو شورای اسلامی شهرآبادان بابیان اینکه باید امکانات و فرصت‌ استقبال و حفظ این توریست‌ها در آبادان فراهم شود، اعلام کرد: مرزهای ما با عراق نباید همیشه باز باشد.

وی افزود: عمده مسافران و توریست‌ها در ساعات انتهایی روز وارد آبادان می‌شوند و با توجه به فاصله چندساعته قبل از پرواز در فرودگاه تجمع می‌کنند و مشکلاتی را برای مسافران و مردم به وجود می‌آورند.

مکوندی اظهار کرد: باید با بستن مرز قبل از شامگاه برای هتل‌ها و مکان‌های مختلف فرصت میزبانی و رشد را ایجاد کرد تا از این طریق شهرآبادان نیز رونق بیشتری پیدا کند.

انتهای پیام/

  1. یاسر می‌گه:

    آبادان از چی بهره می بره که از توریست ها ببره

  2. سعید می‌گه:

    سلام
    یه هفته ای نبودین کدوم خط قرمز رو رد کرده بودین!!!