تاریخ انتشار خبر: ۸ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۶:۰۴:۰۹
کد مطلب : 47650
شیرازی شهردار آبادان:

آبادان با کمبود نیروی آتش نشان مواجه است

شهردار آبادان با تبریک روز آتش نشانی گفت: با توجه به بازنشستگی ۳۰ آتش نشان در آبادان در یک سال گذشته، این شهرستان از کمبود ۳۰ آتش نشان رنج می برد.

به گزارش عصر آبادان به نقل از ایرنا ؛ ‘محمود رضا شیرازی’ روز دوشنبه در حاشیه برگزاری تمرین آتش نشانی افزود: شهرداری آبادان لایحه ای برای تامین نیروهای مورد نظر از طریق پیمانکار به شورای اسلامی شهر ارسال کرده است.

وی با اشاره به ارسال دو دستگاه خودروی آتش نشانی به اصفهان برای نوسازی و بازسازی کامل گفت: این دو دستگاه با امکانات به روز شده تا دو هفته دیگر به مجموعه آتش نشانی آبادان اضافه می شوند.

شهردار آبادان ارایه درخواست خرید دو دستگاه خودروی پیشرو به منظور تجهیز ایستگاه های آتش نشانی آبادان را یادآور شد و افزود: خرید یک دستگاه پله برقی با ارتفاع ۳۲ متر که بتواند تا ۱۲ طبقه را در مناطق مختلف این شهر پوشش دهد در دستور کار قرار دارد.

وی اظهار کرد: ۴۰ میلیارد ریال برای خرید امکانات جدید آتش نشانی آبادان نیاز است که سازمان منطقه آزاد اروند قول همکاری و مساعدت در تامین بخشی از این هزینه ها را داده است.

شیرازی با اشاره به وجود پنج ایستگاه آتش نشانی در آبادان افزود: برای هر ۵۰ هزار شهروند یک ایستگاه آتش نشانی در آبادان وجود دارد.

وی بر لزوم آموزش و بهره گیری از امکانات و تجهیزات روز دنیا در سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی آبادان تاکید کرد.

ماموران آتش نشانی در تمرین اطفای حریق به اجرای برنامه های بالا رفتن از پله، عبور از دیوار آتش و مهار آتش پراختند.

همچنین از تعدادی از آتش نشانان نمونه آبادان با اهدای جوایزی تقدیر شد.

پس از انقلاب اسلامی، با انحلال سازمان دفاع غیر نظامی، فلسفه وجودی آتش نشانی های کشور توسط بندهای ۱۴ و ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری تعریف و از آن پس سازمان های آتش نشانی زیر مجموعه شهرداری ها قرار گرفتند.