تاریخ انتشار خبر: ۹ , اسفند, ۱۳۹۴ | ۲۰:۱۳:۰۷
کد مطلب : 110863
عامر کعبی و جلیل مختار + (شرفی یا مولوی)

آبادان به چهره های جدید و نَفَس های تازه رأی داد

مردم آبادان با حضور در انتخابات ۷ اسفند ، به نماینده های پیشین خود در مجلس ، “نه” گفتند.

mokhtar-ka'abi-032320

به گزارش عصر آبادان ، انتخابات مجلس شورای اسلامی در آبادان به پایان رسید و نتایج نهایی اعلام شد.

مردم آبادان در انتخابات ۷ اسفند ، با ۲۷۷۰۶ رأی  به عامر کعبی و ۲۵۴۱۲ رأی به جلیل مختار  این دو را راهی بهارستان کردند تا نماینده آنان در مجلس شورای اسلامی باشند.

همچنین غلامرضا شرفی با ۲۳۴۱۸  رأی سوم شد اما نتوانست یک چهارم آراء را از آن خود کند و راهی دور دوم شد.

بنا بر قانون ، به دلیل راه یافتن کعبی و مختار به مجلس ، نفرات سوم و چهارم باید در دور دوم به رقابت با هم بپردازند.

نفر چهارم انتخابات مجلس شورای اسلامی در آبادان کسی نیست جز سید محمد مولوی که ۱۶۱۲۶ رأی مردم را در سبد انتخابات خود جمع کرد.

بنابراین مولوی ، نامزدی است که باید با شرفی به رقابت بپردازد. در دور دوم هر کدام از این دو نامزد بتواند بیشترین آراء را کسب کند ، به عنوان سومین نماینده آبادان معرفی خواهند شد.

از نکات جالب توجه در این انتخابات ، پیروزی چهره های جدید است. به طوری که نماینده های پیشین آبادان در رتبه های پنجم و هفتم قرار گرفتند و حتی مجال حضور در دور دوم را نیافتند. سعدون زاده فقط ۱۳۴۰۹ رای از آن خود کرد و دهدشتی چیزی بیشتر از ۱۱۵۴۱ رأی و رتبه ای بهتر از هفتم کسب نکرد.

مردم با این انتخاب ، یک “نه” بزرگ به نماینده های دوره های پیشین گفتند و عملاً  آنها را به مدت چهار سال از دور مجلس ، خارج کردند.

 

اما عامر کعبی که باید از اینک وی را نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی دانست پیش از انتخابات در برابر شیطنت رسانه ای اصلاح طلبان در استان و قرار گرفتن نامش در لیست ائتلاف اصلاحات خوزستان به شدت واکنش نشان داده بود و بدون درنگ با ارسال بیانیه ای خبر رسانه های اصلاح طلب را تکذیب کرد.

خبرگزاری فارس ، عامر کعبی را اصولگرا معرفی کرده  و با توجه به شناختی که مردم از وی دارند ، برداشت چنین گرایشی از عامر ، دور از ذهن نیست.

نام جلیل مختار دیگر پیروز انتخابات ۷ اسفند  نیز پیش از انتخابات در لیست معتمدین اصولگرای کشور  قرار داشت. مختار پیش از انتخابات در گفت وگوی اختصاصی با عصر آبادان ، خود را سرباز و تابع ولایت فقیه و مقام معظم رهبری دانسته بود و گفته بود به دنبال تقویت جریانی است که مبنای گرایش شان عمل به  فرمایشات  مقام معظم رهبری و حرکت در خطوطی است که حضرت آقا ترسیم می کنند.

بنا به اظهار سخنگوی وزارت کشور ، دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی اردیبهشت سال ۹۵ برگزار خواهد شد.

  1. محمد می‌گه:

    چرا وقایع را وارونه جلوه میدهید . در کدام سایت و یا بیانیه نام اقای مختار بهنوان معتمدین اصولگرا ی کشور قید شده بود. در لیست معتمدین اصولکرا فقط نام غلامرضا شرفی . امیر موسوی و مولوی قید شده بود. جای بسی تعجب دارد که بعضی این روزها نان به نرخ روز خور شده اند.

  2. ناشناس می‌گه:

    وتبریک به امام جمعه تیزهوش آبادان”حاج آقامبارک گزینه های شمابرکرسی مجلس خواهندنشست.

  3. ناشناس می‌گه:

    تبریک به همه