تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۵:۵۱:۱۴
کد مطلب : 86141
مدیرکل حفظ آثار ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان:

آبادان بکرترین اماکن باقیمانده از جنگ تحمیلی را دارا است

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان گفت: آبادان از جمله شهرهایی است که اماکن بکری از دوران دفاع مقدس در آن وجود دارد و بیش از هر شهر دیگری در آن می‌توان آثار دست نخورده دوران هشت ساله جنگ تحمیلی را یافت.

خبرگزاری فارس: آبادان بکرترین اماکن باقیمانده از جنگ تحمیلی را دارا است

به گزارش عصر آبادان، سردار محمد علی‌پور پیش از ظهر امروز در جلسه باغ موزه دفاع مقدس آبادان با اشاره به ظرفیت‌های شهر آبادان، این شهر را بی‌نیاز از تعریف خواند و اظهار کرد: آبادان یک نام بزرگ است که آوازه آن در دنیا پیچیده و موارد زیادی برای توسعه این شهر وجود دارد.

وی ادامه داد: ظرفیت‌های این شهر پیش از انقلاب باعث شد تا آبادان لقب شهر اولین را با خود به یدک کشیده و در جنگ تحمیلی نیز میزبان عملیات‌های پیروزمندانه دفاع مقدس بوده است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان تصریح کرد: در چند کیلومتری ما اتفاقاتی رخ داده است که دشمن آرزو دارد که‌‌‌ همان اتفاقات چند فرسخ آن طرف‌تر و در کشور ما رخ می‌داد، اما به برکت مجاهدت‌های فرزندان این مرز و بوم در این خطه، اکنون ما در امنیت کامل زندگی می‌کنیم.

علی‌پور عنوان کرد: در خصوص باغ موزه دفاع مقدس، بهترین و مناسب‌ترین کار ممکن این است که اجازه دهیم کسانی که آن اتفاقات و مجاهدت‌ها را رقم زدند در این کار سهیم باشند و وارد عمل شوند.

وی تاکید کرد: ما باید به چند سئوال در مقابل تاریخ پاسخگو باشیم، و با انجام کارهای ارزشی و ماندگار در خصوص دفاع مقدس، می‌توانیم به خوبی پاسخ سئوال‌هایی که نسل‌های آینده از جنگ خواهند داشت را بدهیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان افزود: آبادان از جمله شهرهایی است که اماکن بکری از دوران دفاع مقدس در آن وجود دارد و بیش از هر شهر دیگری در آن می‌توان آثار دست نخورده دوران هشت ساله جنگ تحمیلی را یافت.

علی‌پور با اشاره به راه اندازی موزه دفاع مقدس در شهرهای چون دزفول و سوسنگرد یادآور شد: رهبر انقلاب وظیفه سیاستگذاری را بر عهده بنیاد حفظ آثار گذاشته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: باید به گونه‌ای تصاویر را برای جوانان امروز و نسل‌های بعد بازسازی کرد که مشخص شود چه اتفاقاتی در آبادان رخ داده است و چرا عراق برای اشغال آبادان از اروند عبور نکرد ولی ما توانستیم با عبور از اروند فاو را تصرف کنیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان در پایان گفت: تمام رشادت‌ها و شجاعت‌ها، حضور اقشار مختلف از جمله مردم، اصناف، پزشکان و پرستاران در آبادان باید در این باغ موزه به تصویر کشیده شود، همچنین عبور مردم از طریق لنج‌ها به دریا نیز گوشه‌هایی از کار را باید به خود اختصاص دهد تا زشتی‌ها و زیبایی‌های جنگ تحمیلی به خوبی به تصویر کشیده شود.

منبع: فارس

 

  1. ایرانی می‌گه:

    واقعا این خوشحالی داره بعد از ۲۷ سال هنوز نتونستید بازسازی کنید!خوشحالید آثار جنگ باقیمانده تورو خدا فکر کنید بعد حرف بزنید