تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , شهریور, ۱۳۹۴ | ۰۱:۴۹:۴۱
کد مطلب : 100792
فرماندار آبادان:

آبادان تبدیل به شهری مهاجر پذیر شده است/تولید ۸۰هزار تن خرمای سالانه در آبادان

عصرآبادان: عزیز الله شهبازی اظهار داشت:شهرهای جنوبی آبادان خرمشهر ماهشهر و شادگان در کسب و کار و ساختمان سازی خیلی رونق پیدا کرده اند در سال ۹۰ آمار جمعیتی منفی بود اما امروز مهاجر پذیر شده ایم و فرصت های زیادی برای سرمایه گذاری وجود دارد.

۸۱۴۳۰۶۲۲-۶۱۴۸۱۹۹۱

به گزارش عصر آبادان عزیز الله شهبازی فرماندار شهرستان آبادان در گفتگو با رهیاب ضمن دعوت از سرمایه گذاران برای سرمایه گزاری در ابادان اظهار داشت:چهار فضا برای سرمایه گذاری در ابادان وجود دارد صید و پرورش ماهی یکی از این زمینه هاست در بحث صنعت هم دو شهرک صنعتی بزرگ داریم.

وی ادامه داد:البته یک شهرک صنعتی نیز داریم که به خاطر مشکلاتی که در گذشته پیش آمد بخش عمده ای از واحدهای آن تعطیل شدند.

شهبازی تاکید کرد:زمینه دیگر بحث تجارت و بازرگانی است که منطقه آزاد اروند شرایط خوبی را برای سرمایه گذاری فراهم کرده است.

وی افزود:نباید بگذاریم مرزهای ما خالی از جمعیت باشد برای همین موضوع کشاورزی بسیار حیاتی  و  از بسترهای خوب برای سرمایه گذاری است.

فرماندار آبادان گفت:قبل از انقلاب سالانه ۲۰۰ هزارتن تولید خرما داشتیم که بخش اعظم آن صادر می شد خرمایی که بهترین خرمای جهان بود.

وی با بیان اینکه در گذشته حدود ۸ میلیون اصله نخل داشتیم ادامه داد: با آغاز جنگ خیلی از ساکنین در مرز جلای وطن کردند برخی از نهرها در جنگ بسته شد انهاری که مستقیم به اروند و بهمن شیر متصل بودند نخلستان ها بواسطه همین انهار و جذرومد آب آبیاری می شدند امروزه ۲ و نیم میلیون اصله نخل در آبادان داریم و برداشت خرمای ما در سال ۹۳ حدود ۷۰ تا ۸۰ هزار تن بوده است.

شهبازی یادآور شد:شهرهای جنوبی آبادان خرمشهر ماهشهر و شادگان در کسب و کار و ساختمان سازی خیلی رونق پیدا کرده اند در سال ۹۰ آمار جمعیتی منفی بود اما امروز مهاجر پذیر شده ایم و فرصت های زیادی برای سرمایه گذاری وجود دارد.