تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۲:۵۲:۰۴
کد مطلب : 68160
رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان:

آبادان توانایی تبدیل شدن به مرکز گردشگری درمانی جنوب غرب کشور را دارد

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان با تاکید بر استفاده از ظرفیت منطقه آزاد برای توسعه گردشگری درمانی در خوزستان گفت: آبادان توانایی تبدیل شدن به مرکز مهم گردشگری درمانی را در منطقه دارد.

به گزارش عصر آبادان ؛  علیرضا آموزنده روز شنبه در آیین تودیع و معارفه معاون آموزشی، پژوهشی و دانشجویی دانشکده علوم پزشکی آبادان در بیمارستان طالقانی این شهر افزود: با توجه به مجاورت آبادان و خرمشهر با کشور عراق و واقع شدن این دو شهرستان در منطقه آزاد اروند می توان این دو شهرستان را به مناطق گردشگری درمانی تبدیل کرد.

وی با اشاره به نزدیکی شهر بصره عراق به منطقه آزاد اروند اظهارکرد: ظرفیت های موجود در منطقه، این امکان را فراهم کرده تا پذیرای بیماران کشور عراق در آبادان و خرمشهر باشیم.

آموزنده گفت: ظرفیت مناسبی در حوزه گردشگری درمانی در منطقه آزاد اروند وجود دارد که باید از آن به نحو احسنت از آن بهره گرفت.

وی اظهار کرد: دانشکده علوم پزشکی آبادان، در منطقه آزاد اروند قرار گرفته، و باید از این ظرفیت برای ارتقای دانشکده آبادان به دانشگاه استفاده کرد.

در این آیین محمد محبوبی به عنوان معاون آموزشی، پژوهشی و دانشجویی این دانشکده علوم پزشکی آبادان معرفی، و از عبداله خوان زاده معاون پیشین قدردانی شد.

دانشکده علوم پزشکی آبادان با محوریت آبادان خدمات بهداشتی درمانی را به بیش از یک میلیون نفر جمعیت در شهرستان های خرمشهر، شادگان، هندیجان و ماهشهر ارایه می دهد.

مرجع / ایرنا