تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۱:۳۹:۳۷
کد مطلب : 54516
مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان:

آبادان شایسته میزبانی نخستین دوره مسابقات کشتی فرنگی لیگ باشگاه‌های جهان است

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان گفت: آبادان شایسته میزبانی از نخستین دوره مسابقات کشتی فرنگی لیگ باشگاه‌های جهان است.

خبرگزاری فارس: آبادان شایسته میزبانی نخستین دوره مسابقات کشتی فرنگی لیگ باشگاه‌های جهان است

به گزارش عصر آبادان، فرامز کیانی‌زاده صبح امروز در جلسه هماهنگی برگزاری مسابقات کشتی فرنگی لیگ باشگاه‌های جهان در سالن اجتماعات فرمانداری ویژه آبادان اظهار کرد: این یک رویداد بزرگ جهانی است که برای نخستین‌بار در سطح جهان و در شهر آبادان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به بازتاب جهانی این مسابقات اضافه کرد: ظرفیت بالای شهر آبادان اعم از مسئولان، سابقه ورزشی این شهر و حمایت تمام قد منطقه آزاد اروند، سبب انتخاب این شهر به عنوان میزبانی این مسابقات شد.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان با اشاره به برگزاری این مسابقات در روزهای ۱۳ و ۱۴ آذر ماه امسال در شهر آبادان، تصریح کرد: امید می‌رود تا بتوانیم میزبانی خوب و شایسته‌ای را از اعضای تیم‌های شرکت‌کننده در مسابقات داشته باشیم.

وی یادآور شد: برگزاری شایسته و مطلوب این مسابقات به مثابه دفاع از حیثیت و آبروی نظام است.

این مدیرکل گفت: نام آبادان به عنوان میزبان نخستین دوره مسابقات لیگ جهانی کشتی فرنگی باشگاه‌های جهان در تاریخ جهان به ثبت می‌رسد و این برگی دیگر بر صفحات افتخار آفرینی این شهر مقاوم و ولایی می‌افزاید.

کیانی‌زاده در زمینه حق پخش این مسابقات افزود: ۵۰ درصد از حق پخش با فدراسیون کشتی و اسپانسر و ۵۰ درصد نیز با خوزستان است.

به گفته وی بر اساس هماهنگی‌های صورت گرفته این مسابقات به طور زنده از برنامه ورزش و مردم از شبکه دو و ورزش از شبکه سه پخش می‌شود.

کیانی‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود به تشکیل کمیته‌های ۱۱‌گانه برای نخستین دوره مسابقات کشتی فرنگی لیگ باشگاه‌های جهان در استان خبر داد و تصریح کرد: تامین امنیت، روابط عمومی و فوق برنامه، استقبال و تشریفات، پذیرش و اسکان، پذیرایی، ترابری و امور نقلیه، بازاریابی و جذب منابع مالی، امور مالی، مترجمین و راهنما، افتتاح و اختتامیه کمیته‌ها یاد شده هستند.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان در پایان از ایجاد نمایشگاه عرضه محصولات بومی، محلی و صنایع‌دستی در جوار محل اسکان میهمانان خارجی حاضر در مسابقات و بازدید از مکان‌های تاریخی، دفاع مقدس و گردشگری شهری به عنوان برخی از برنامه‌های جانبی پیش‌بینی شده برای این مسابقات نام برد.

منبع: فارس