تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۸:۴۲:۱۲
کد مطلب : 49369

آبادان شهر حاشیه‌ای برای عبور کاروان‌های راهیان نور نشود

امام جمعه آبادان گفت: باید سعی شود تا آبادان در بحث اعزام کاروان‌های راهیان نور به شهری حاشیه‌ای برای عبور این کاروان‌ها تبدیل نشود.

خبرگزاری فارس: آبادان شهر حاشیه‌ای برای عبور کاروان‌های راهیان نور نشود

به گزارش عصر  آبادان، حجت‌الاسلام علی ابراهیمی‌پور ظهر امروز در جلسه هماهنگی برنامه‌های اعزام کاروان‌های راهیان نور، مراسم ۱۳ آبان و عید غدیر خم در سالن اجتماعات فرمانداری ویژه آبادان با ابراز تاسف شدید از عدم حضور مدیران اصلی دستگاه‌های اجرایی در جلسات فرهنگی اظهار کرد: عدم حضور نفرات اصلی در جلسات ظلمی است به مباحث فرهنگی شهر، متاسفانه بارها دیده‌ایم که افراد تاثیرگذار پایشان برای حضور در جلسات فرهنگی می‌لنگد و این برای شهری بزرگ و با عظمت همچون آبادان که نگاه ملی نیز بر آن هست و باید تصمیمات ملی نیز برایش اتخاذ شود هرگز بازنده و مناسب نیست.

*آبادان شهر حاشیه‌ای برای عبور کاروان‌های راهیان نور نشود

وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: باید سعی شود تا آبادان در بحث اعزام کاروان‌های راهیان نور به شهری حاشیه‌ای برای عبور این کاروان‌ها تبدیل نشود.

وی با اشاره به عدم معرفی درست شهر و مردم آبادان در دوران دفاع مقدس به همگان تصریح کرد: حماسه ذوالفقاری که با مقاومت مردمی در مقابل محاصره دشمن خلق شد حماسه‌ای بزرگ است که باید برای همگان بازگو شود، اگر مقاومت و پایداری مردمی نبود و آبادان نیز سقوط می‌کرد معلوم نبود که سرنوشت جنگ برای ما چگونه رقم می‌خورد.

امام جمعه آبادان یادآور شد: افتخارات آبادان بسیار فوق العاده است، شهدای گمنام، شهدای دانش آموز، تعداد رزمندگان، علمای رزمنده، حماسه ذوالفقاریه، مردم مقاومی که هیچگاه شهرشان را ترک نکردند،  و غیره جزو افتخارات این شهر هستند، اما متاسفانه ما آنها را برجسته و معرفی نکردیم.

ابراهیمی‌پور با تاکید بر لزوم برون رفت آبادان از بن بست معرفی هشت سال دفاع مقدس در این شهر گفت: صدا و سیما در زمینه معرفی این سرمایه‌های ملی نظام به همگان بکوشد.

وی با اشاره به اینکه در آبادان هفت خلبان و کمک خلبان حاضر در دوران  دفاع مقدس داریم، افزود: رسانه‌ها اعم از صدا و سیما، خبرگزاری‌ها و مطبوعات باید برای معرفی این افراد و سایر مجاهدان در زمان جنگ تحمیلی به آنانی که خود شاهد و ناظر آن وقایع نبودند با جدیت وارد عمل شوند.

*ایجاد فضای شاد اسلامی در اجتماع تکلیف است

وی اظهار کرد: وظیفه داریم تا فضای شاد اسلامی را در اجتماع ایجاد کنیم و این یک تکلیف است.

ابراهیمی‌پور تصریح کرد: هیچکس با شادی که در چارچوب اسلامی باشد مخالفتی ندارد.

وی یادآور شد: کوچه پس کوچه‌های این شهر خاطرات  ارزشمند و زیادی را از دوران دفاع مقدس در خود جای داده که باید آنها را معرفی کنیم، موزه دفاع مقدس آبادان مورد بی‌مهری قرار گرفته است.

امام جمعه آبادان گفت: متاسفانه نگاه ویژه‌ای به آبادان در بحث دفاع مقدس وجود ندارد و این مایه بسی تاسف است.

ابراهیمی‌پور با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های شهرستان برای برون رفت از بن بست معرفی هشت سال دفاع مقدس افزود: خوشبختانه استاندار خوزستان نگاه ویژه‌ای به آبادان دارد و تاکیدات زیادی را نیز در مباحث مختلف شهر آبادان به فرماندار داشته‌اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر حضور گسترده دانش آموزان و دانشجویان به عنوان پشتوانه‌های اصلی انقلاب و نظام در راهپیمایی روز ۱۳ آبان اظهار کرد: جدیت در پیروی از آرمان‌های شهیدان و امام شهدا و شعائر اسلامی و حرکت در مسیر آنها سبب ابهت و مجد و عظمت نظام و خودمان در مواجه با سایر کشورهای خواهد شد.

*غدیر نعمت ولایت را به نبوت وصل کرد

وی تصریح کرد: غدیر نعمت ولایت را به نبوت وصل کرد و این سبب تکمیل دین شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان با اشاره به بروز رخدادها و اتفاقات دلخراش در کشورهای همسایه یادآور شد: خوشبختانه به برکت وجود سکان دار این نظام، با یک بیان نورانی ایشان هم نور امید در دل مریدان و هم رعب و وحشت در دل دشمنان می‌افتد که ما نیز این شیرینی و حلاوت می‌چشیم.

امام جمعه آبادان یادآور شد: اگر ولایت در دین نباشد بدعت گذاری‌ها در دین، بی‌بند وباری و هرزه‌گی به وجود می‌آید.

ابراهیمی‌پور با بیان اینکه دین اسلام با ولایت تکمیل شده است ادامه داد: صراحت لهجه در سیاست و ساده زیستی از ویژگی‌های بارز حضرت علی(ع) است که باید به عنوان یک الگوی برتر و مناسب فرا روی حرکت ما در زندگی باشد.

وی گفت: وظیفه داریم تا در این بهه از تاریخ مسئله ولایت را جدی بگیریم و در جهت ترویج و تبلیغ آن بکوشیم.

وی با بیان اینکه مردم آبادان مردمی ولایی و متدین هستند افزود: باید ویژه برنامه‌های عید غدیر خم و دهه ولایت را گرم و با شکوه برگزار کنیم و برای این منظور نهادها و ارگان‌های مختلف شهری در این امر دخیل شوند و به فضاسازی شهری بپردازند.

منبع: فارس