تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , آبان, ۱۳۹۳ | ۲۱:۳۱:۵۴
کد مطلب : 53009

آبادان میزبان آموزش فیلم‌سازی در سه گام

سرپرست انجمن سینمای جوان آبادان از برگزاری دوره فیلم‌سازی در سه گام به مدت هفت ماه در این شهرستان خبر داد.

مجید عیدان در این باره توضیح داد: انجمن سینمای جوان آبادان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آبادان با همکاری معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند دوره آموزش فیلم‌سازی در سه گام را با استفاده از جوانان ۱۷ تا ۲۵ سال برگزار می‌کند.

عیدان با اشاره به این که علاقه‌مندان تا پایان وقت اداری ۲۱ آبان ۹۳ جهت ثبت نام مهلت دارند به سایت WWW.IYCS.IR مراجعه کنند افزود: آزمون ورودی این دوره همزمان با سراسر کشور در روز جمعه ۲۳ آبان ۹۳ ساعت ۱۰ صبح برگزار می‌شود.

سرپرست انجمن سینمای جوان آبادان ادامه داد: این دوره در سه مرحله به مدت هفت ماه برگزار می‌شود و آموزش‌هایی از جمله عکاسی، کارگردانی، فیلم‌نامه‌نویسی، تدوین صدا، تصویربرداری، کارگاه فیلم‌سازی داستانی، کارگاه مستندسازی و کارگاه فیلم تجربه‌گرا با حضور اساتید مجرب تدریس خواهد شد.

عیدان در خصوص هزینه این دوره نیز افزود: هزینه‌های این دوره در سراسر کشور بیش از ۵۰۰ هزار تومان می‌باشد که با رایزنی‌های صورت گرفته با سازمان منطقه آزاد اروند این هزینه برای عموم ۲۷۰ هزار تومان و برای دانش‌آموزان پذیرفته شده نیز رایگان خواهد بود.

وی با اعلام این که هنرجویان در پایان دوره گواهینامه معتبر دریافت می‌کنند بیان کرد: انجمن سینمای جوان تمهیداتی از جمله ارایه رایگان تجهیزات فیلم‌سازی، برگزاری دوره‌های تخصصی پیشرفته و تکمیلی، کشف و حمایت استعدادهای جوان، برگزاری جلسات نمایش فیلم و نشست‌های تخصصی برای برگزیدگان در نظر گرفته است تا از این طریف از هنرمندان جوان حمایت کند.

مرجع / ایسنا