تاریخ انتشار خبر: ۳۱ , فروردین, ۱۳۹۴ | ۱۳:۵۵:۲۷
کد مطلب : 81276
رئیس شورای شهر آبادان:

آبادان نیازمند اجرای پروژه‌های در خور شان مردم است

رئیس شورای اسلامی شهرستان آبادان گفت: آبادان نیازمند یک سری پروژه‌های در خور شان مردم است.

سید فیاض موسوی اظهار کرد: برخورداری مردم از فضاهای مناسب تفریحی، فروشگاه‌های مدرن و شیک عرضه کالا، استخر، فرهنگسرا و امثال آن از جمله پروژه‌هایی است که باید در راستای رفاه حال بیشتر شهروندان آبادانی احداث شود.

وی با اشاره به وجود دو رودخانه اروند و بهمنشیر تصریح کرد: زیباسازی فضای ساحلی این دو رودخانه می‌تواند اوقات خوشی را برای شهروندان به‌ ویژه در ایام تعطیل و اوقات فراغت از کار مهیا کند.

رئیس شورای اسلامی شهرستان آبادان با مثبت ارزیابی کردن کارهای انجام شده توسط شهرداری در سطح شهر، تصریح کرد: انتظار می‌رود تا در سال جاری بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته و مصوبات شورا بتوانیم پروژه‌های ارزشمندی را در زمینه ارتقای سطح رضایتمندی شهروندان در سطح شهر آبادان اجرایی کنیم.

موسوی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تاکید بر لزوم شفاف سازی در بحث ۷۰ میلیارد تومان عوارض آلایندگی دریافتی شهرداری از پالایشگاه ادامه داد: به دلیل مشکلات مالی شهرداری، ۵۰ درصد از این اعتبار صرف پرداخت حقوق کارکنان شهرداری شده، اکنون حقوق پرداختی کارکنان شهرداری به‌روز شده است.

وی با ضروری خواندن موضوع طرح لوایح در صحن علنی شورا، یادآور شد: باید تمام لوایح ورودی به شورا در صحن علنی مطرح و تمام اعضا نظر خود را پیرامون آن ارائه دهند.

رئیس شورای شهرستان آبادان گفت: در زمان حاضر برنامه‌ای به‌ منظور افزایش تعداد کیوسک‌های سطح شهر نیست و شاید در پاره‌ای موارد جابه‌جایی کیوسک‌ها صورت گیرد.

موسوی با اشاره به اینکه اعتبارات ماده ۱۷ به لحاظ کمک به برخی موارد خاص (شهروندان مراجعه کننده به شورا) و اعتبارات ماده ۱۶ مختص کمک به ادارات و دستگاه‌های دولتی در راستای همراهی در برپایی برنامه‌های مناسبتی است، افزود: باید آن مبلغی را که اعضا به عنوان نمایندگان شورا در جلسات حضور پیدا می‌کنند و متعهد می‌شوند، قابلیت و ضمانت اجرایی داشته باشد.

منبع: فارس