تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , آذر, ۱۳۹۳ | ۲۲:۲۵:۴۱
کد مطلب : 57982

آبادان گردشگرانش را راحت از دست می‌دهد

دبیر کانون جهانگردی آبادان گفت: مسؤولان هیج برنامه‌ای برای جذب گردشگران خارجی در آبادان ندارند.

احمد امیری اظهار کرد: هر روز اگر سری به پرواز آبادان ـ تهران بزنیم با توریست‌های عراقی روبه‌رو می‌شویم که از شملچه وارد می‌شوند که مقصد آن‌ها فقط تهران یا مشهد است.

او با بیان این که مسؤولان استان ما هیچ برنامه‌ای برای نگه ‌داشتن این توریست‌ها حتی به اندازه یک یا دو روز ندارند توضیح داد: روزانه چند صد نفر از این توریست‌ها وارد آبادان می‌شوند و مستقیم به سمت فرودگاه می‌روند بی‌آنکه توقفی در آبادان یا خرمشهر داشته باشند.

امیری گفت: هر گردشگر خارجی وقتی وارد یک کشور می‌شود به ازای او برای هفت نفر اشتغال‌زایی صورت می‌گیرد. در حالی که ما بدون این که برنامه‌ای برای نگه‌ داشتن آن‌ها داشته باشیم آن‌ها را از دست می‌دهیم.

وی بیان کرد: قبلا در ساعت خاصی مرز را باز می‌کردند که همان ساعت باعث می‌شد تا گردشگر در آبادان و خرمشهر بماند. گردشگران خارجی با خودشان ارز وارد کشور می‌کنند اما چرا باید همه ارز آن‌ها خارج از استان خوزستان برود؟

دبیر کانون جهانگردی آبادان بیان کرد: همه گردشگرانی که به آبادان می‌آیند فقط به سمت فرودگاه می‌روند و نهایت خرجی که می‌کنند این است که سوار تاکسی می‌شوند در حالی که آن‌ها می‌توانند با یک برنامه درست حداقل یک یا چند روز را در آبادان بمانند.

مرجع / ایسنا