تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , تیر, ۱۳۹۵ | ۱۱:۳۶:۵۸
کد مطلب : 116839

آب استخر ۸ تهرانی را مسموم کرد

مدیر روابط عمومی مرکز اورژانس تهران گفت: به دلیل مسمومیت گاز کلر در استخری در بزرگراه نواب هشت شناگر این استخر روانه بیمارستان لقمان حکیم شدند.

مدیر روابط عمومی مرکز اورژانس تهران گفت: به دلیل مسمومیت گاز کلر در استخری در بزرگراه نواب هشت شناگر این استخر روانه بیمارستان لقمان حکیم شدند.

به گزارش ایرنا حسن عباسی جمعه شب افزود: ساعت ۲۰:۰۵ امشب حادثه مسمومیت شناگران در استخری در حوالی بزرگراه نواب صفوی به سامانه ۱۱۵ اعلام و ماموران چندین ایستگاه به همراه آمبولانس به محل حادثه اعزام شدند.

وی ادامه داد: با حضور تکنسین های اورژانس مشاهده شد که ۹ نفر از شناگران در این استخر به دلیل مسمومیت دچار ضعف و بی حالی شده اند که هشت نفر از این مسمومان بدلیل ادامه مراحل درمانی به بیمارستان لقمان حکیم منتقل و یک نفر نیز در محل بصورت سرپایی مداوا شدند.

به گفته عباسی مسمومیت با گاز کلر از علت اصلی این حادثه در این استخر اعلام شده است.

وی حال عمومی مسمومان را رضایت بخش اعلام کرد.

بهروز ورزدار مدیر استخر یادیاران نیز گفت: سانس ساعت ۱۸ تا ۲۰ روز جمعه حدود هشت نفر از شناگران این استخر از جمله خود من به علت ضعف عمومی به بیمارستان لقمان حکیم منتقل شدیم.

وی اظهارداشت: پس از معاینات پزشکی اینجانب مرخص شدم ولی دو نفر بزرگسال برغم تایید پزشکی مبنی بر مرخص شدن آنها، در بیمارستان مانده اند.

ورزدار با رد مسمومیت این افراد با گاز گلر گفت: میزان کلر استخر ۲٫۵ هزارم سی.سی در لیتر و PH آب استخر از نظر اسیدی و قلیایی ۷٫۷ می باشد که با این وضعیت نمی توان گفت آب استخر ازنظر کلر مشکل داشت.

به گفته وی سه کودک زیر ۱۵ سال هم به درخواست و تشخیص بیمارستان به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت زیرنظر پزشکان این بیمارستان بستری هستند.