تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۱۸:۴۴:۱۷
کد مطلب : 33082
صبح امروز رخ داد:

آتش خط تولید نئوپان کارون را جزغاله کرد+تصاویر/آتش سوزی مهار شد ولی خط تولیدی باقی نماند

ساعتی پیش نخستین شرکت تولیدکننده نئوپان باگاس کشت و صنعت ها در شوشتر طعمه حریق شد

 

به گزارش  عصر آبادان ،به دلیل گسترده بودن آتش سوزی بلافاصله اداره ایمنی و آتش نشانی شرکت کشت و صنعت کارون کلیه امکانات خود را به محل  حادثه اعزام نمود و به مقابله با شعله های مهیب آتش پرداختند و در ادامه آتش نشانهای شهرهای شوشتر و شرافت نیز با اعزام دو دستگاه خودر اطفاءحریق به کمک آمده و عملیات مهار آتش را دنبال کردند.
رئیس اداره ایمنی و آتش نشانی کشت و صنعت کارون با اعلام این خبر گفت:نیرو های آتتش نشانی،ایمنی،کنترل ترافیک و سایر واحدهای زیر مجموعه ی این اداره با استفاده از تجهیزات و امکانات،وارد عملیات شده و در کمترین زمان ممکن آتش سوزی را که می توانست ،کارخانه تولید شکرکشت و صنعت کارون،کارخانه خوراک دام،انبار محصول این شرکت و دیگر زیرساخت ها و امکانات پیرامونی را تحدید نماید،مهار و بعداز لکه گیری و ایمن سازی و اطمینان از اطفاء کامل حریق در ساعت ۹:۵۰ دقیقه به ایستگاه ها ی خود بازگردند.

محمد امیری در ادامه افزود: برای مهار این حریق گسترده افزون بر ۲۰۰ هزار لیترآب و فوم(کف مخصوص اطفاء حریق) تو سط ۸ دستگاه خودرو آتش نشانی مصرف گردید و خوشبختانه این حادثه تلفات جانی به جز چند نفر از پرسنل که دچار دود زدگی جزئی شده بودند در برندانشت.

گفتنی است،محل حریق یک سوله وسیع صنعتی،شامل :ماشین آلات تولید ،دستگاه ها و تجهیزات خط  بهره برداری و تولید نئوپان که مواد اولیه آن تفاله نیشکر با نام صنعتی«باگاس» سریع الاشتعال است و هر لحظه آتش در حال پیشروی به سوله های مجاور ودیگر کارخانه های مجتمع مشاهده می گردید، که با تلاش هوشمندانه پرسنل اطفاء حریق کشت و صنعت کارون  از سرایت و گسترش آتش به محل های دیگر جلوگیری گردید.

شدت آتش سوزی به حدی بود که تیر آهن های سقف مرتفع کارگاه، دچار تغییر شکل گردیدند و بیشتر تجهیزات و امکانات ماشینی ذوب شده اند. به نظر میرسد این حادثه میلیاردها ریال خسارت  به ماشین آلات گران قیمت خط تولید این و احد صنعتی که هم اکنون از مدار خارج گردیده است وارد شده است و کار بازسازی و راه اندازی مجد د آن به ماه ها وقت نیاز است.

بد نیست بدانید، شرکت تهیه و تولید خوراک دام کارون بزرگترین واحد تولید کننده نئوپان در شمال خوزستان و حومه شوشترواقع شده است ، این شرکت تحت پوشش بنیاد مستضعفان است و ظرفت اسمی آن ۱۰۰ هزار متر مکعب در سال است و هم اکنون در طول یک بهره برداری افزون بر ۷۵ هزار متر مکعب نئوپان تولید و به بازار مصرف عرضه می نماید.

این راهم بدانید که ،علت حادثه و میزان خسارت های وارده توسط کارشناسان ذیربط در دست بررسی است.


شوشترنامه