تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۷:۴۱:۵۰
کد مطلب : 43738

آتش سوزی در متروی آزادی / تکذیب شایعه بمب‌گذاری+تصاویر

در پی بروز حادثه و دودگرفتگی در متروی میدان آزادی، مأموران ۳ ایستگاه آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

 به گزارش عصر آبادان،ساعتی پیش مسافران حاضر در ایستگاه متروی آزادی واقع در خط ۴ مترو با خروج دود از یکی از واگن‌های قطار مترو روبه‌رو شدند.

این مسافران به سرعت با آتش‌نشانی تماس گرفتند که تا این لحظه مأموران ۳ ایستگاه آتش‌نشانی در محل حادثه حاضر شده‌اند اما به گفته‌ این مأموران گزارشی مبنی بر فوت یا جراحت مسافری به آنها اعلام نشده است.

مأموران آتش‌نشانی با حضور در محل حادثه به سرعت مسافران قطار مربوطه را خارج و اقدام به ایمن‌سازی واگنی شدند که حادثه از آن اغاز شده بود.

آتش سوزی در متروی آزادی +تصاویر

مداوای سرپایی حادثه دیدگان

در این حادثه با خروج دود از یکی از واگن های قطار، مسافران موضوع را به آتش نشانی اطلاع رسانی کردند که با حضور آتش نشانان مشخص شد یکی از  رام های قطار دچار آتش سوزی شد و دود ایستگاه را فرا گرفته است.

آتش نشانان تمامی مسافران را از ایستگاه خارج کردند که خوشبختانه  به هیچ مسافری آسیب وارد نشد.

پس از وقوع این حادثه ۵  دستگاه آمبولانس اورژانس نیز به محل اعزام شدند و در بررسی ها مشخص شد این حادثه به علت نقص فنی و اتصالی سیم برق رخ داده است.

حسن عباسی سخنگوی اورژانس تهران در این باره گفت:  در این حادثه سه نفر دچار دودگرفتگی که دو نفر به صورت سرپایی مداوا و یک نفر به بیمارستان منتقل شد.

در اطراف خیابان آزادی و اطراف ایستگاه مترو سنگین گزارش شده است.

آتش سوزی در متروی آزادی +تصاویر

بازهم اطلاع رسانی ضد و نقیض

با ایمن‌سازی محیط و رفع مشکل به وجود آمده، حرکت قطارها از خط ۴ مترو از سر گرفته شد.

ساعاتی پیش بروز آتش‌سوزی جزئی در تونل منتهی به ایستگاه متروی آزادی واقع در خط ۴، باعث توقف حرکت قطارها و اختلال در رفت‌وآمدها شد که همین امر ترافیک شدید در خیابان آزادی منتهی به میدان آزادی را به دنبال داشت.

با توجه به اعزام چند ایستگاه آتش‌نشانی به محل حادثه، مأموران آتش‌نشانی ضمن کمک به مسافرانی که در این ایستگاه و قطار موردنظر بودند،‌اقدام به ایمن‌سازی محیط و محل حادثه کردند که خوشبختانه از دقایقی پیش با رفع مشکل به وجود آمده، تردد قطارها در این خط مترو از سرگرفته شد.

نکته قابل توجه درباره این حادثه، اظهارنظرهای مختلف درباره محل وقوع حادثه است به طوری که سایت شهرداری این حادثه را در تونل و ۲۰۰ متری ایستگاه اکباتان، رئیس پلیس راهور در ایستگاه شادمان و برخی مسافران نیز آن را در ایستگاه میدان آزادی اعلام کرده‌اند.

آتش سوزی در متروی آزادی +تصاویر

رد شایعه بمبگذاری توسط فرمانداری
معاون سیاسی انتظامی فرماندار تهران ضمن رد شایعه بمب‌گذاری در خط ۴ مترو تهران از مسئولین مترو خواست که نسبت به حوادث اخیر در مترو پاسخ روشنی ارائه کنند.

 

علی اصغر ناصربخت در گفت‌وگو با ایسنا، درباره موضوع آتش‌سوزی در خط ۴ مترو تهران گفت: ساعت ۲۰:۲۰ دقیقه امشب در اثر اتصالی سیستم برقی دو واگن قطار در ایستگاه استاد معین، آتش‌سوزی اتفاق می‌افتد و دود متصاعد می‌شود.

 

وی ادامه داد: در اثر این حادثه ۱۱ نفر به دلیل دودگرفتگی، دچار مصدومیت شدند و مصدومین به آمبولانس اتوبوسی اورژانس در محل حادثه منتقل شدند.

 

معاون فرماندار تهران تصریح کرد: البته در اثر تخلیه مسافران ایستگاه مترو، مقداری مشکل ترافیکی در خیابان آزادی بوجود آمد و مشکل خاص دیگری رخ نداد. به هر حال این حادثه، مقداری مردم را نگران کرد.

 

وی تصریح کرد: متاسفانه در چند وقت اخیر، این دومین حادثه است که در مترو تهران اتفاق می‌افتد و جا دارد مسئولین مترو پاسخ روشنی در ارتباط با این حوادث ارائه کنند و ما هم پیگیر این موضوع خواهیم شد. در حال حاضر اوضاع تحت کنترل است ولی از تبعات این حادثه، خروج مردم از مترو و مختل شدن سیستم ترافیکی خیابان آزادی است.

 

منبع: مشرق