تاریخ انتشار خبر: ۲۳ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۲۱:۵۹:۵۷
کد مطلب : 38851
رئیس آتش نشانی شهر اروندکنار :

آتش نشانان در ماموریت حادثه دولنج باری،کم کاری نکردند / آنها دیر اطلاع دادند / امکانات ما کامل است

عصر آبادان: رئیس آتش نشانی اروندکنار در گفت و گو با این پایگاه خبری به شایعات پیرامون کم کاری این سازمان در حادثه لنج باری ، واکنش نشان داد.

arvand-atash-neshani

به گزارش عصر آبادان: حسین صادقی خواه رئیس آتش نشانی شهر اروندکنار در باره آتش سوزی دولنج باری در اروندکنار در مصاحبه با خبرنگار عصر آبادان گفت : ساعت ۸ و ۲۲ دقیقه خبر آتش سوزی به مز کز آتش نشانی مخابره شد که بلا فاصله در صحنه حاضر شدیم.

وی علت آتش سوزی را اینگونه تشریح کرد: موتور پمپاژ آب یکی از لنج ها دارای نقص فنی نشست بنزین بود که نگهبان بدون توجه به این مسئله موتور را روشن کرده بود و این امر باعث شعله ور شدن آتش بعد از مدتی شد. نگهبان لنج نیز به طور خود سرانه عمل کرد وبه جای خبر دادن حادثه به آتش نشانی بندر که در ۵۰۰ متری لنج واقع بود اقدام به اطفای حریق بدون اطلاع آنان کرد که این امر باعث گستردگی آتش شد . موقعی که ایستگاه آتش نشانی بندر متوجه آتش شد دیگر تقریبا تمام لنج را سوزانده بود و کار اطفای آن را سخت می کرد. به خصوص که لنج از جنس چوب بود و مواد سوختنی در انبار آن وجود داشت .

وی افزود: آتش نشانی بندر نیز بلافاصله پس از متوجه شدن حادثه وارد صحنه شد و دیگر ایستگاه های آتش نشانی اروندکنار را مطلع کرد که در نتیجه، علاوه بر آتش نشانی شهرداری اروندکنار ، آتش نشانی شهرداری چوئبده و آتش نشانی اداره بندر آبادان و۱۵ نفر از پرسنل آتش نشانی شهرداری آبادان همراه با یک آمبولانس نیز به صحنه اعزام شدند که با کار هماهنگ تیمی توانستیم آتش را در ساعت ۱۳ خاموش کنیم.

وی در خصوص اتهامات برخی تحت عنون کم کاری آتش نشانان در خاموشی آتش گفت : مشکل اصلی ما در خاموش کردن راه بود به طوری که تجهیزات و دستگاه های زیادی در نزدیکی بندر بودند ولی تنها یک ماشین می توانست وارد راه مواصلاتی شود . چون راه بسیار باریک بود که این امر باعث کندی در خاموش کردن آتش و گسترش آن به دیگر لنج ها شد که متاسفانه دو لنج در این آتش کاملا سوختند بنابراین راه باریک یکی از عوامل کندی عملکرد آتش نشانی بود واین امر به هیچ وجه متوجه آتش نشانی نیست .

رئیس آتش نشانی اروندکنار ادامه داد: مشکل دیگر را دیر اعلام نمودن آتش سوزی به آتش نشانان عنوان و خاطر نشان کرد: اگر در موقع مناسب آتش نشانان از آتش سوزی باخبر می شدند خسارات به مراتب کمتر بود همچنین حریق تا جایی که ماشین آتش نشانی می توانست وارد شود ۱۵۰ متر فاصله داشت که این امر باعث سختی خاموش کردن آتش شده بود.

صادقی خواه در خصوص خسارات وارده افزود : ۲ فروند لنج در جریان این آتش سوزی کاملا سوختند همچنین ۳ فروند لنج دیگر نیز دچار خسارت اندک شدند که خسارات وارده بالغ بر۱۲۰ ملیون تومان می باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: آتش نشانی اروندکنار دارای تجهیزات کاملی است و هیچ نقصی در تجهیزات این سازمان وجود ندارد.