تاریخ انتشار خبر: ۷ , مهر, ۱۳۹۴ | ۱۲:۳۷:۵۰
کد مطلب : 101516

آخرین اخبار از سرنوشت حاجیان مفقود شده آبادانی/درخواست خانواده های شهیدان باوی و نصاری

عصر آبادان: دوخانواده شهیدان نصاری و باوی برای دفن عزیزان از دست رفته خود ، درخواست هایی مطرح کرده اند.

به گزارش عصر آبادان ، با اینکه شش روز از فاجعه انسانی رمی جمرات منا در عربستان می گذرد اما سرنوشت چهار زائر آبادانی تاکنون مشخص نشده است و مردم و خانواده ها همچنان به دلیل بی خبری ، در تب و تاب و دلهره به سر می برند.
هرچند منابع رسمی با در نظرگرفتن تدابیر و احتیاط های لازم به انتشار اخبار و وقایع این حادثه می پردازند اما اطرافیان ،نزدیکان و دوستان خانواده های مفقودین از امید کم زنده ماندن آنها در این فاجعه خبر می دهند.هر چند مطالب مطرح شده در حد گمانه زنی است و قطعیت ندارند.
شواهد و تماس ها با همراهان مفقودین نشان می دهد تنها مکان هایی که هنوز موفق به جست وجوی آنها نشده اند،کانتینرها و سردخانه هایی هستند که شمار زیادی از جان باختگان در آنها نگهداری می شوند.
البته بنا به اعلام اوحدی  رئیس سازمان حج و زیارت کشورمان، کار جست و جو در کانتینرها و سردخانه ها توسط نیروهای امدادی جمهوری اسلامی ایران مستقر در عربستان سعودی ، از روز گذشته آغاز شده است و این عملیات به دلیل فراوانی و ناشناخته بودن اجساد تا چند روز آینده ادامه خواهد داشت.
اما از دو خانواده شهیدان باوی و نصاری که اهل آبادان هستند شنیده ایم که آنها درخواست هایی برای دفن عزیزان خود دارند.
در این باره ، مدیر کل سازمان حج و زیارت خوزستان به ایرنا گفت : خانواده عبدالستار شنیاری نصاری تقاضای دفن وی در مکه را دارند که بر این اساس با دفتر نمایندگی در عربستان مکاتبه شده است ولی هنوز رسما اجازه صادر نشده است.
وی همچنین گفت: خانواده امین باوی درخواست تقاضای دفن در اهواز را دارند.
عصر آبادان در حال پیگیری اخبار از مفقودین و زمان ورود شهیدان نصاری و باوی است و به محض دریافت ، آن را در خروجی تارنمای خود قرار خواهد داد.