تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , تیر, ۱۳۹۳ | ۱۲:۵۷:۲۶
کد مطلب : 35676

آخرین اخبار از طرح کاهش‌ ساعت‌ کار‌ ماه‌ رمضان

مجلس طرح کاهش ساعت کاری کارکنان دولت در ماه رمضان به صورت عادی بررسی می‌کند.

به گزارش عصر آبادان به نقل از خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز ( سه شنبه ۱۷ تیر) مجلس شورای اسلامی با دو فوریت طرح کاهش ساعت کاری کارکنان دولت در ماه رمضان با ۱۰۲ رای موافق، ۱۰۰ رای مخالف و ۱۴ ممتنع از ۲۳۶ نماینده حاضر در صحن علنی مجلس مخالفت کردند.

همچنین نمایندگان مجلس با یک فوریت طرح کاهش ساعت کاری کارکنان دولت در ماه رمضان با ۱۰۲ رای موافق، ۸۴ رای مخالف و ۳۴ رای ممتنع از مجموع ۲۳۴ نماینده حاضر در صحن مخالفت کردند.بر این اساس مقرر شد طرح مذکور به صورت عادی در کمیسیون های تخصصی مجلس مورد بررسی قرار گیرد.

حمید رسایی به عنوان طراح طرح کاهش ساعت کاری کارکنان دولت در ماه رمضان گفت: با توجه به ساعت کاری که در قانون برای کارکنان دولت پیش بینی شده طرحی تدوین شده که به دولت این اختیار را می دهد که ساعت کاری کارمندان دولت و سایر بخش ها را در ماه مبارک رمضان کاهش یابد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: رسول اکرم (ص) در خطبه شعبانیه فرموده است هر کس در ماه رمضان کارهای مستخدمان خود را سبک کند خدا در قیامت حساب او را آسان می‌کند و همچنین از امام خمینی (ره) نقل است ماه رمضان یک کار است.

رسایی ادامه داد: در اصل ۴۳قانون اساسی عنوان شده است که تنظیم برنامه های اقتصادی و اداری کشور باید به نحوی باشد که علاوه بر تلاش های کاری مردم فرصت خودسازی معنوی نیز داشته باشند.

وی گفت: برداشت دولت قبل برای کاهش ساعت اداری کارمندان و کارکنان در ماه رمضان به این سرعت بود که خود هیات دولت می‌تواند راسا این کار را انجام دهد که این موضوع مورد مخالفت مجلس بود و دولت یازدهم نیز عنوان کرده براساس نظر مجلس عمل خواهد کرد.

عضو کمیسیون اصل نودم قانون اساسی ادامه داد: براساس ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری ساعت کاری کارکنان دولت در هفته ۴۴ ساعت است که با توجه به هوای گرم تابستان می‌خواهیم تخفیفاتی قائل شویم که ساعت کاری تا ۳۴ ساعت در هفته کاهش یابد.

رسایی یادآور شد: امیدوارم پس از تصویب مجلس و شورای نگهبان زمینه کاهش ساعت کاری در ماه رمضان فراهم شود تا راندمان کاری کارمندان دولت افزایش یابد./