تاریخ انتشار خبر: ۱۰ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۲۱:۴۵:۰۶
کد مطلب : 22524

آخرین اخبار از هواپیمای ناپدیدشده

استرالیا یک کشتی جنگی مجهز به ردیاب جعبه سیاه هواپیما و زیردریایی بدون سرنشین را عازم عملیات جست‌وجو برای یافتن هواپیمای مالزیایی ناپدیدشده کرد.

به نقل از پایگاه خبری «سی‌بی‌اس نیوز»، یک روز بعد از اینکه کشتی‌ها اشیایی را در اقیانوس هند یافتند تا بررسی کنند آیا این اشیا متعلق به هواپیمای ناپدیدشده مالزیایی است یا خیر، یک کشتی جنگی مجهز به ردیاب جعبه سیاه این هواپیما امروز (یکشنبه) عازم استرالیا می‌شود تا به عملیات جست‌وجو برای یافتن این هواپیما بپیوندد.

بر اساس این گزارش، هنوز تایید نشده هیچ یک از این اشیا متعلق به هواپیمای مالزیایی بوده است یا خیر. در این میان، یک هواپیمای نظامی چین که بخشی از منطقه جست‌وجو را رصد می‌کند، تعدادی شی شناور در دریا شناسایی کرده است. اما سریعا مشخص نشد که آیا این اشیا به تحقیقات مربوط به هواپیمای ۳۷۰ مربوط می شده است یا خیر.

بر اساس بیانیه سازمان امنیت دریایی استرالیا، برنامه ریزی شده بود که امروز ۱۰ هواپیما در عملیات جست‌وجو حضور داشته باشند. سه تا چهار روز نیز به طول می‌انجامد تا کشتی جنگی استرالیا با نام «اوشن فیلد» به منطقه جست‌وجو برسد.

در این بیانیه آمده، علاوه بر ردیاب جعبه سیاه این هواپیما، این کشتی مجهز به زیردریایی بدون سرنشین و سایر تجهیزات ردیابی است.

منبع: فارس