تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , تیر, ۱۳۹۳ | ۱۴:۲۰:۲۰
کد مطلب : 36159

آخرین جزئیات عصر از حادثه ساختمان کادوس ۴ در آبادان / فرماندار : آتش نشانی وسایل کامل به همراه نداشت/یک عضو شورای شهر:به آتش نشانی دیر خبر دادند

عصر آبادان: آخرین جزئیات آتش سوزی صبح امروز در آبادان ، از زبان یکی از اهالی در ادامه آمده است.

به گزارش عصر آبادان: مجتمع تجاری کادوس ۴ واقع در خیابان امام(ره) صبح امروز طعمه حریق شد.آتشی که به گفته ی یکی از اهالی بوی آن  از ساعت ۴  بامداد به مشام وی رسیده بود.

این شهروند آبادانی می گوید پس از استشمام بوی آتش به خیابان و کوچه های اطراف آمدم اما چون شعله ی آتشی که نشان از یک آتش سوزی داشته باشد مشاهده نشد، از وقوع یک آتش سوزی در محل مطمئن نشدم.

وی می افزاید: نیروی پلیسی نیز در آن ساعات از آن محل عبور نمی کرد و نگهبان و عوامل حراست این مجتمع در خواب به سر می بردند.

بررسی های اولیه نشان می دهد اتصال برق ، دلیل آتش سوزی مهیب در یکی از بزرگترین مجتمع های تجاری آبادان بود.اتصالی که آتش چند ساعته اش ، ساختمان کادوس چهار را  دود هوا کرد.

اما از نکات قابل تامل این ماجرا بیمه حوادث نبودن مجتمع کادوس چهار است.همچنین گفته می شود این ساختمان پایان کار نگرفته بود. ضمن اینکه باید تنگ بودن کوچه های اطراف این مجتمع که امکان ورود خودروهای خدمات رسان را با مشکل مواجه کرده بود نیز به این نکات افزود.

اما بعد از این حادثه نقل و قول های متفاوتی از مسئولان آبادان مبنی بر چرایی گستردگی این آتش سوزی مطرح شد که از جمله ی آنها می توان به اظهارات شهبازی فرماندار و موسوی عضو شورای شهر اشاره کرد.

فرماندار تقصیر گسترده شدن این حریق را به گردن آتش نشانی انداخت و گفت: کمبود برخی از تجهیزات لازم اطفای حریق مانند پله و بالابر باعث شده که نیروهای آتش نشان برای مهار آتش در طبقات بالایی مجتمع با مشکل مواجه شده و این مساله خسارت وارده را بیشتر کرده است.

البته شهبازی این را هم اضافه کرد که در طی عملیات مهار و امدادرسانی این آتش سوزی یک خانواده که ساکن این مجمتع بودند با اقدام به موقع نیروهای امدادی و آتش نشانی از آتش در امان ماندند.

با این حال موسوی عضو شورای شهر آبادان در سخنانی متفاوت از اظهارات فرماندار، گفت:یکی از دلایل گسترش آتش به اکثر نقاط ساختمان دیر اطلاع دادن به آتش نشانی بوده که باعث شده در این فاصله آتش از نقطه ای که شروع شده به طبقات دیگر نیز سرایت کند.

وی افزود:با توجه به ارتفاع زیاد این مجتمع با استفاده از دستگاه بالابر اعزامی از پالایشگاه و با کمک نیروهای آتش نشانی به وسیله طناب چندین سکنه ساختمان در همان لحظات اولیه رسیدن نیروها از یکی از طبقات بالایی به موقع خارج شده و از بروز خسارت جانی جلوگیری به عمل آمد.

در ادامه سعی خواهیم کرد گزارش تصویری از این حادثه را منتشر نماییم.