تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۴:۱۸:۴۹
کد مطلب : 90026

آخرین خبرها از درگیری در الرمادی / رسانه ها از سقوط کامل الرمادی خبر می دهند

روز گذشته نیروهای ارتش و عشایر توانسته بودند داعش را از ساختمان مرکزی دولتی در الرمادی عقب برانند ولی امروز باردیگر تروریست‌ها به شهر الرمادی حمله بردند تا شکست روز گذشته را جبران کنند.

 خبرگزاری فرانسه در خبری فوری اعلام کرد : گروه تروریستی داعش مدعی است که کل نقاط شهر الرمادی، مرکز استان الانبار عراق را به تصرف خود درآورده است.
روز گذشته نیروهای ارتش و عشایر توانسته بودند داعش را از ساختمان مرکزی دولتی در الرمادی عقب برانند ولی امروز باردیگر تروریست‌ها به شهر الرمادی حمله بردند تا شکست روز گذشته را جبران کنند.
نیروهای داعش از پالمیرا عقب نشینی کردند
 بی بی سی نیز در این زمینه گزارش داد : خبر عقب رانده شدن نیروهای داعش از پالمیرا در شرایطی اعلام شده که این نیروها، اخیرا با پیشروی در مناطق شمالی این شهر، با نیروهای دولتی درگیر شده‌ بودند. شهر پالمیرا در سوریه آثاری دو هزار ساله از تمدن بشری را در خود جای داده است.

همزمان مقام های عراقی می گویند که شهر رمادی با عقب نشینی نیروهای دولتی از مواضع خود به دست داعش افتاده است.گفته می شود که پلیس و ارتش تحت فشار داعش در میان هرج و مرج از شهر عقب نشینی کرده اند.

حیدر عبادی نخست وزیر عراق، ساعاتی پیشتر با دعوت از نیروهای مستقر در این شهر از نیروهای شیعه خواست آماده اعزام به رمادی باشند.

داعش در بیانیه ای گفت که “جنگجویانش همه شهر را پاکسازی کرده اند.”

یک منبع بلندپایه در دفتر فرمانداری انبار به بی بی سی گفت که رمادی اکنون تحت کنترل کامل نیروهای گروه داعش است و همه نیروهای دولتی از آن خارج شده اند.

یک افسر ارتش عراق به شرط فاش نشدن نامش به بی بی سی گفت که نیروها به یک پایگاه نظامی در خالدیه در شرق رمادی عقب نشینی کرده اند.او گفت که مهمات نیروهای دولتی درحال اتمام است و آنها نمی توانند یورش عظیم داعش را پس بزنند.

آمریکا :هنوز زود است در مورد الانبار بیانیه قطعی صادر شود

مورین شومان یک سخنگوی ارتش آمریکا به خبرگزاری فرانسه گفت: “ما همچنان گزارش های نبردهای شدید در رمادی را دنبال می کنیم و اوضاع در آنجا متغییر و موضوع مناقشه است. هنوز زود است که بیانیه های قطعی در باره اوضاع در آنجا صادر شود.”

الیسا اسمیت یک سخنگوی پنتاگون هم گفت که هرچند داعش دست بالا را در رمادی دارد اما نبردها در این شهر ادامه دارد و آمریکا با نیروی هوایی و مشاوره نظامی از ارتش عراق حمایت می کند.او گفت: “ما دو ماه پیش گفتیم که رمادی ممکن است سقوط کند. سقوط رمادی از لحاظ تاکتیکی برای ما مهم نیست. این شهر برای ماه ها تحت محاصره بوده و به دشمن برتری تاکتیکی نمی دهد. اگر از دست برود، به این معنی است که باید آن را بعدا پس بگیریم. سقوط رمادی از لحاظ تبلیغاتی به نفع داعش است.”

 آسوشیتدپرس هم خبر سقوط را تائید کرد
تصاویری که در شبکه های اجتماعی منتشر شده وسایل نقلیه نظامی ارتش را درحال خروج سریع از رمادی درحالی که سربازان خود را به کنار آنها آویخته اند نشان می دهد.گزارش ها حاکیست که نیروهای عراقی در پی یک رشته بمبگذاری های انتحاری در روز یکشنبه شروع به فرار کردند.

به گفته مقام ها چهار انفجار همزمان ماموران پلیس را که از ناحیه ملعب شهر حفاظت می کردند هدف گرفت و بعد سه بمبگذار انتحاری اتومبیل های خود را به دروازه مقر نظامی استانی – فرماندهی عملیات انبار – کوبیدند.

در ادامه نیز خبرگزاری آسوشیتدپرس از سقوط شهر الرمادی توسط تروریست های داعش خبر داد.
 بیش از ۵۰۰ نفر در نبردهای دو روز گذشته کشته شدند
از زمان آغاز پیشروی شبه نظامیان داعش در عراق، بخش های مهمی از استان انبار، که عمدتا سنی‌نشین است، به تصرف این گروه درآمده است.الرمادی شهری است در مرکز عراق که با فاصله ۱۱۰ کیلومتری از پایتخت، در طول رودخانه فرات گسترده شده است. الرمادی بزرگ‌ترین شهر الانبار نیز هست.
این حمله در شرایطی انجام شده که داعش از دو روز قبل با حمله به مرکز شهر الرمادی کنترل این ساختمان و دیگر مراکز حیاتی در شهر الرمادی را در اختیار گرفته و با برافراشتن پرچم‌های سیاه، پیروزی خود را اعلام کرده بود.
فالح عیساوی نائب رئیس شورای انبار گفت که بیش از ۵۰۰ نفر در نبردهای دو روز گذشته در داخل و اطراف رمادی کشته شده اند که شامل ماموران پلیسی می شود که با اتمام مهمات خود به دام افتادند و غیرنظامیانی که میان آتش دو طرف گیر کردند.
بر اساس گفته‌های منسوبین داعش در پایگاه اجتماعی توئیتر، اولین ضربه سنگین دو روز پیش، حمله انتحاری یکی از اعضای انگلیسی داعش به ساختمان فرمانداری ارمادی بود؛ «موسی البریتانی» با کامیونی حامل ۹ تن بمب، خود را به ساختمان فرمانداری کوبیده بود.
خبر تصرف کامل الرمادی در حالی پخش می‌شود که تلویزیون دولتی عراق ساعاتی پیش به نقل از «حیدر العبادی» نخست وزیر این کشور از نیروهای ارتش خواسته بود مواضع خود را ترک نکنند.