تاریخ انتشار خبر: ۶ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۱۰:۲۴:۱۱
کد مطلب : 26559

آخرین خبر نوبخت از یارانه و سبد کالا

معاون رئیس‌جمهور از اختصاص یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی و سبد کالا به خانواده‌های نیازمند در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها خبر داد.

 

عصر ابادان – محمدباقر نوبخت جمعه‌شب در حاشیه بازدید از بافت فرسوده مشهد در جمع خبرنگاران در خصوص بودجه زیارت، اظهار داشت: در دیدار با نمایندگان مردم  مشهد در مجلس، اختصاص بیشتر این بودجه به شهر مطرح شد؛ در حال حاضر بسیاری از شهرها در بودجه زیارت سهیم هستند که این کار سختی است و امیدواریم در برنامه ششم، توسعه بودجه زیارت برای مشهد در نظر گرفته شود.

وی در خصوص بودجه حمل‌ونقل نیز بیان داشت: از محل درآمد فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها بیش از ۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان در سال جاری بین حوزه تولید و بهبود حمل و نقل توزیع خواهد شد.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: در حوزه بهداشت و درمان نیز از محل فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها ۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان تخصیص می‌یابد و ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان علاوه بر ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان یارانه نقدی، سبد کالا به خانواده‌های نیازمند داده می‌شود.

نوبخت تصریح کرد: در قانون پیش‌بینی شد که ۴۸ هزار میلیارد تومان از محل افزایش قیمت‌ها به علاوه ۱۱ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان از محل بودجه عمومی به عنوان منبع برای فاز دوم هدفمندی‌ها اختصاص داده شود.

وی عنوان کرد: از این مبلغ در سال جاری ۱۰ هزار میلیارد تومان از درآمد قانون هدفمندی به بخش تولید، ۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان به بخش بهداشت و درمان و ۲  هزار میلیارد تومان نیز به بیمه بیکاری تخصیص می‌یابد.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور با اشاره به انصراف بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از دریافت یارانه نقدی در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها، بیان داشت: با انصراف این افراد، یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان منبع صرفه‌جویی می‌شود.

سخنگوی دولت در پایان ابراز داشت: افزایش ۳۰۰ تومانی قیمت هر لیتر بنزین در مرحله دوم هدفمندی در مقایسه با کشورهای همسایه با افزایش چند برابر در فاز اول این قانون قابل قیاس نیست و نظر ما نیز این بود که با افزایش قیمت حامل‌های انرژی، فشار زیادی به مردم وارد می‌‌شود و دولت نیز در تلاش است تا پایان سال این افزایش تورم را به زیر ۲۵ درصد کاهش دهد.