تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۱۸:۵۵:۱۹
کد مطلب : 31524

آخرین ذکر امام به روایت رهبر انقلاب

رهبر معظم انقلاب با یادآوری خاطره‌ای از امام (ره) فرمودند: تا لحظاتی که ایشان در حالت اغما بسر می‌بردند، مرتب پشت سر هم می‌گفتند «سبحان‌الله و الحمدلله و لااله‌الّاالله والله‌اکبر، سبحان‌الله و الحمدلله ولااله‌الّاالله والله‌اکبر».

به گزارش دانا، دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله العظمی خامنه‌ای به بازنشر خاطره‌ای از آیت‌الله خامنه‌ای در آخرین روزهای حیات حضرت امام خمینی رحمه‌الله پرداخت که در ادامه می‌آید:
ایشان تا آخرین لحظات حیاتشان، ذکر و نماز و دعا را از دست ندادند. حاج احمد آقا فرزند عزیز حضرت امام می‌گفتند: پیش از ظهر روز آخر حیات امام(رحمه‌الله)، ایشان روی تخت دایماً نماز می‌خواندند. مدتی گذشت، بعد پرسیدند: ظهر شده است؟ گفتم: بلی. آن وقت خواندنِ نماز ظهر و عصر با نوافلش را شروع کردند. بعد از اتمام نماز، مشغول ذکر گفتن شدند و تا لحظاتی که در حالت اغما بسر می‌بردند، مرتب پشت سر هم می‌گفتند: «سبحان‌الله و الحمدلله و لااله‌الّاالله والله‌اکبر، سبحان‌الله و الحمدلله ولااله‌الّاالله والله‌اکبر». این کار برای ما درس است. ما که رهبرمان را دوست داریم، باید به کارها و روحیات او توجه کنیم و از آن درس بگیریم.

بیانات در مراسم بیعت فرماندهان و اعضای کمیته‌های انقلاب اسلامی‌ ۱۳۶۸/۰۳/۱