تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۰۳:۰۵:۰۳
کد مطلب : 31404

آخرین وضعیت جاده های کشور

کارشناس مرکز مدیریت راه های کشور در خصوص آخرین وضعیت جاده های کشور در تعطیلات پیش رو گفت:براساس آخرین گزارش های دریافتی هم اکنون ترافیک در محور های شمالی سنگین می باشد.

به گزارش اکونیوز، “حسین اعتضادی” افزود:در حال حاضر محور کرج -چالوس ترافیک نیمه سنگین و محور هزار در حوزه استان تهران ترافیک نیمه سنگین و در حوزه استان مازندران در محدوده بلده و سنگ چال ترافیک سنگین می باشد.
وی اظهار اشت:همچنین ترافیک در محور فیروزکوه عادی و روان گزارش شده فقط در محدوده شیرگاه ترافیک نیمه سنگین می باشد.

اعتضادی در مورد سایر محور ها نیز گفت:براساس آخرین گزارش های دریافتی سایر محورهای خروجی تهران پررفت و آمد پرحجم می باشد.

وی همچنین در خصوص آزاد راه تهران -قم نیز گفت:هم اکنون تردد در محورهای تهران -قم عادی و روان بوده و فقط در محدوده حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) پرحجم می باشد.

محدودیت های ترافیکی پایان هفته

با توجه به برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره ) و تعطیلات پایان هفته از روز سه شنبه ۱۳ خرداد ماه به مدت ۴ روز مقررات ویژه محدودیت و ممنوعیت های ترافیکی اجرا می شود.

تردد موتور سیکلت از ساعت ۱۲ظهر روز سه شنبه- ۱۳ خردادماه- تا ساعت ۲۴ روز جمعه- ۱۶ خردادماه- در محورهای هراز، فیرزوکوه، کرج-چالوس، قزوین- رشت، تهران- سمنان- مشهد، ساوه- همدان و برعکس ممنوع است.

براساس این گزارش، در محور کرج-چالوس نیز رفت و آمد انواع تریلر و کامیون ها از محور کرج – چالوس همچنان ممنوع است. تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ روز جمعه- ۱۶ خردادماه – تا ساعت ۳ بامداد روز شنبه- ۱۷ خرداد- از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و از ساعت ۱۵ روز جمعه – ۱۶ خردادماه- تا ساعت ۳ بامداد روز شنبه- ۱۷ خردادماه- با اعلام مامورین پلیس راه در محل تردد انواع وسایل نقلیه از مرزن آباد به سمت کرج یک طرفه خواهد بود.

در محور هراز نیز تردد تمام تریلرها از این محور همچنان ممنوع است .

رفت و آمد تمامی کامیون ها و کامیونت ها به جز حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ روز سه شنبه- ۱۳ خردادماه- تا ساعت ۲۴ روز پنجشنبه – ۱۵ خردادماه- و همچنین از ساعت شش تا ۲۴ روز جمعه – ۱۶ خردادماه- از محور هراز ممنوع است.

تردد تمام وسایل نقلیه از ساعت ۱۳ روز جمعه- ۱۶ خردادماه- از ساعت ۲ بامداد روز شنبه – ۱۷ خردادماه- از رودهن به سمت آمل ممنوع بوده و از ساعت ۱۵ روز جمعه- ۱۶ خردادماه تا ساعت ۲ بامداد روز شنبه- ۱۷ خردادماه- و با اعلام مامورین پلیس راه در محل تردد تمام وسایل نقلیه از آب اسک به رودهن(محدوده مشاء) به صورت یک طرفه است. در محور فیروزکوه ، رفت و آمد تمام تریلرها به جز حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۳ روز سه شنبه- ۱۳ خردادماه- تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه- ۱۴ خردادماه- و همچنین از ساعت ۶ تا ۲۴ روزهای پنجشنبه و جمعه – ۱۵ و ۱۶ خردادماه- از تهران به قائم شهر و برعکس ممنوع است. براساس این گزارش، در محور قدیم قزوین- رشت، تردد انواع کامیون و تریلر به جز حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۴ روز سه شنبه- ۱۳ خردادماه- تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه- ۱۴ خردادماه- و همچنین از ساعت هفت تا ۲۴ روز های پنجشنبه و جمعه – ۱۵ و ۱۶ خردادماه- در محور قدیم قزوین- رشت ممنوع است و تردد این قبیل وسایل نقلیه در آزاد راه قزوین – رشت نیز همچنان ممنوع است.

در محور آستارا- اردبیل تردد انواع کامیون و تریلر به جز حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۷ تا ساعت ۲۳ روزهای سه شنبه و چهارشنبه- ۱۳ و ۱۴ خردادماه و همچنین از ساعت هشت تا ۲۴ روز جمعه – ۱۶ خردادماه- از آستارا به اردبیل و برعکس ممنوع است.

در محور قم تردد تمام وسایل نقلیه سنگین باربری(تریلی، کامیون و کامیونت) به جز حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۴ روز سه شنبه – ۱۳ خردادماه- تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه- ۱۴ خردادماه- و همچنین از ساعت ۱۴ تا ۲۴ روز جمعه – ۱۶ خردادماه- از محورهای قدیم قم- تهران، قم به سلفچگان و جاده قدیم کاشان- قم و بالعکس ممنوع است، رانندگان این گونه وسایل نقلیه می توانند از محور سلفچگان- ساوه تردد کنند.

تمام وسایل نقلیه سنگین باربری که از استان های مرکزی و اصفهان به طرف تهران در حرکت هستند باید از محور سلفچگان- ساوه- تهران وبالعکس به عنوان مسیر جایگزین استفاده کنند. تمام وسایل نقلیه سنگین باربری(تریلی- کامیون و کامیونت) به جز حاملین موادسوختی و فاسد شدنی از ساعت ۸ روز سه شنبه – ۱۳ خردادماه- تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه- ۱۴ خردادماه- و همچنین از ساعت ۱۴ تا ۲۴ روز جمعه- ۱۶ خردادماه- که از استان های جنوبی کشور( هرمزگان- سیستان و بلوچستان- کرمان و یزد) به طرف قم در حرکت هستند باید از مسیر (سه راهی نطنز، مورچه خورت- دلیجان- سلفچگان- ساوه- تهران و بالعکس) به عنوان مسیر جایگزین استفاده کنند.

آزاد راه تهران- قم حدفاصل پل حسن آباد تا حرم مطهر حضرت امام (ره) ، باند شرقی، مسیر جنوب به شمال، از ساعت ۲۴ روز سه شنبه- ۱۳ خردادماه- تا ۱۶ روز چهارشنبه- ۱۴خردادماه- مسدود می شود براین اساس رانندگان وسایل نقلیه ای که قصد تردد از فرودگاه امام خمینی (ره) به تهران را دارند، می توانند از محور قدیم قم – تهران، آزاد راه و جاده قدیم ساوه- تهران به عنوان مسیر جایگزین استفاده کنند.

در آزاد راه اصفهان- کاشان نیز تردد تمام کامیون ها و تریلرها از ساعت ۸ صبح روز سه شنبه- ۱۳ خردادماه- تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه- ۱۴ خردادماه- و همچنین از ساعت ۱۴ تا ۲۴ روز جمعه – ۱۶ خردادماه- از اصفهان به سمت کاشان و قم ممنوع است و رانندگان اینگونه وسایل نقلیه باید از محور قدیم اصفهان- دلیجان- سلفچگان تردد کنند.

 

انتهای پیام/