تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۱۴:۱۵:۱۵
کد مطلب : 39054

آخرین وضعیت جعبه‌ سیاه آنتونف ۱۴۰

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از بازخوانی بیش از ۵۰ درصد جعبه سیاه (CVR) هواپیمای آنتونف ۱۴۰ توسط متخصصان و تیم بررسی سانحه خبرداد.

 علیرضا جهانگیریان ضمن اعلام خبر فوق اظهارداشت: کمیته بررسی سانحه هواپیمای آنتونف ۱۴۰ و کارگروه ۱۱گانه از نخستین لحظات وقوع سانحه به صورت مستمر به جمع آوری اطلاعات سانحه مذکور پرداختند.

وی افزود: در سومین جلسه کمیته بررسی سانحه موضوع پیشرفت عملیات بازخوانی دستگاههای ثبت و ضبط اطلاعات پرواز شامل FDRو CVR هواپیمایی آنتونف ۱۴۰ که از سه شنبه هفته گذشته با حضور متخصصان و کارشناسان داخلی و پیوستن کارشناسان خارجی آغاز شده بود مطرح و مشخص شد که تاکنون موفق به بازخوانی بیش از ۵۰درصد اطلاعات جعبه CVR شده اند.

معاون وزیر راه و شهرسازی، خاطرنشان کرد: در پی نیاز به اقدامات تکمیلی برای بازخوانی کامل CVR هواپیمای مذکور، برنامه ریزی لازم جهت رفع اشکال فنی و ادامه بازخوانی از امروز صورت گرفته است.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: دستگاه FDR بدلیل آتش سوزی هواپیما به شدت آسیب دیده بود لذا بازخوانی به روش مرسوم امکان پذیر نبود.

وی افزود: بالاخره پس از بررسی کارشناسی، کارگروه تخصصی سازمان هواپیمایی کشوری تصمیم گرفت تا با مشارکت متخصصان کارخانه سازنده (اکراین) این دستگاه براساس فرایند پیچیده و تخصصی باز و پیاده سازی اطلاعات صورت گیرد که با بکارگیری این روش خوشبختانه اطلاعات این جعبه در حال پیاده سازی است.

وی با بیان اینکه تجزیه و تحلیل این اطلاعات توسط کارگروه های تخصصی از امروز آغاز می شود گفت: سازمان هواپیمایی کشوری با تمام توان در تلاش است در کوتاهترین زمان ممکن، عوامل سانحه را اعلام کند.

منبع: فرهنگ نیوز