تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۸:۴۴:۰۴
کد مطلب : 49801

آخرین وضعیت جوی کشور +دمای استانها

نقشینه گفت: طی سه روز آینده دربرخی نقاط جنوب و جنوب شرق کشور، به ویژه در ساعات بعد از ظهر تا اوایل شب، افزایش ابر، وزش باد، رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

 

امین حسین نقشینه، کارشناس مستقر در سازمان هواشناسی در خصوص وضعیت آب و هوای کشور طی روزهای آینده افزود: امروز “پنجشنبه ۱۷ مهر ماه ۹۳” و فردا در سواحل غربی دریای خزر، استان اردبیل و شمال آذربایجان شرقی افزایش ابر، بارش پراکنده باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

وی افزود: این وضعیت در روز شنبه در سواحل دریای خزر و مناطقی از شمال شرق کشور رخ خواهد داد و همچنین طی سه روز آینده دربرخی نقاط جنوب و جنوب شرق کشور، به ویژه در ساعات بعد از ظهر تا اوایل شب، افزایش ابر، وزش باد، رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

کارشناس هواشناسی اظهار داشت: بیشترین میزان بارش ها طی ۲۴ ساعت گذشته در بابلسر به میزان ۱۳ میلیمتر، لاهیجان به میزان ۱۲ میلیمتر و نوشهر به میزان ۸ میلیمتر گزارش شده است.

وی تصریح کرد: امروز سردترین مرکز استان تا کنون شهرکرد و بجنورد با کمینه دمایی ۳ درجه و اردبیل ، مشهد و همدان با کمینه دمای ۴ درجه و گرمترین مرکز استان بندرعباس با بیشینه دمای ۳۷ و اهواز با بیشینه دمای ۳۶ درجه  گزارش شده است.

نقشینه با اشاره به وضعیت آب و هوای تهران طی ۲ روز آینده گفت: وضعیت آب و هوای تهران در ادامه وقت امروز، صاف، در بعضی ساعات افزایش ابر، گاهی وز ش باد و فردا، صاف، گاهی وزش باد، در بعدازظهر رشد ابر در ارتفاعات و روزشنبه، صاف، گاهی وزش باد، در بعدازظهر رشد ابر در ارتفاعا ت پیش بینی می شود همچنین طی ۲ روز آینده در شهرهای جنوبی استان احتمال وزش باد و گرد و خاک دور از انتظار نیست.

نام استان بیشینه دما کمینه دما نام استان بیشینه دما کمینه دما
آذربایجان شرقی ۲۰ ۷ فارس ۳۰ ۱۱
آذربایجان غربی ۱۸ ۶ قزوین ۲۲ ۶
اردبیل ۱۴ ۴ قم ۲۵ ۱۲
اصفهان ۲۶ ۹ کردستان ۲۵ ۱۳
البرز ۲۴ ۷ کرمان ۲۷ ۱۰
ایلام ۲۸ ۱۳ کرمانشاه ۲۸ ۹
بوشهر ۳۲ ۲۳ کهکیلویه و بویراحمد ۲۹ ۷
تهران ۲۲ ۱۲ گلستان ۲۵ ۱۰
چهارمحال و بختیاری ۲۴ ۳ گیلان ۱۹ ۱۴
خراسان جنوبی ۲۵ ۶ لرستان ۳۱ ۱۳
خراسان رضوی ۱۴ ۴ مازندران ۲۲ ۱۳
خراسان شمالی ۱۸ ۳ مرکزی ۲۲ ۸
خوزستان ۳۶ ۲۰ هرمزگان ۳۵ ۲۸
زنجان ۲۰ ۶ همدان ۲۲ ۴
سمنان ۲۲ ۱۱ یزد ۲۶ ۱۵
سیستان و بلوچستان ۲۵ ۹

 

منبع: باشگاه خبرنگاران