تاریخ انتشار خبر: ۷ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۲:۵۹:۴۱
کد مطلب : 83553

آخرین وضعیت ساخت صحن حضرت زهرا + عکس

شوراى آستان مقدس حرم امام علی(ع) از پایان مراحل بتن ریزى سازه‌هاى پروژه بزرگ صحن حضرت فاطمه(س) خبر داد.

با تلاش تیم مهندسى و کارکنان مؤسسه کوثر وابسته به ستاد بازسازى عتبات عالیات در جمهورى اسلامى ایران مراحل بتن ریزى اسکلت پروژه بزرگ صحن حضرت فاطمه زهرا (س) پایان یافت.

ابنا – «مهندس عبدالصاحب خوام» از اعضاى شوراى آستان در این رابطه به واحد اطلاع رسانى آستان گفت: مراحل بتن ریزى سازه هاى بخش عبادت و زیارت از قبیل صحن و رواق‌ها به اتمام رسید و در حال حاضر مراحل جدید پروژه از قبیل کاشیکارى و تأسیسات مکانیکى و برقى آغاز گردید.

وی افزود: علاوه بر آن مرحله ساخت گنبدهاى ویژه این صحن شروع شده و طى چند روز آینده قرار است سنگ مناسب کف و دیوار صحن و رواق‌ها انتخاب و آماده شود.

عضو شوراى آستان خاطرنشان کرد: مسؤولین محترم مؤسسه کوثر وعده داده‌اند که طى شش الى هفت ماه آینده بخش بزرگى از این پروژه به اتمام برسد و تا روز عید غدیر خم درب‌هاى ورودى به فضاى اصلى حرم مطهر (رواق ابوطالب ـ مسجد بالاسر) افتتاح شود.

گفتنى است حجت الاسلام والمسلمین حبل المتین تولیت آستان حرم امام علی(ع) طى بازدیدى که از پروژه به عمل آورد از کارکنان و مسؤولین ناظر بر اجراى پروژه خواست مراحل ساخت صحن حضرت فاطمه(س) هر چه زود‌تر پایان پذیرد تا همزمان با عید غدیر خم بخش متصل به فضاى حرم مطهر افتتاح شود.

 

ا