تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , تیر, ۱۳۹۵ | ۱۷:۲۰:۵۸
کد مطلب : 117314

آخرین وضعیت مصدومان حادثه خوی

رئیس اورژانس کسور از فوت ۷ مصدوم سوختگی حادثه خوی خبر داد و گفت: این حادثه به طور کلی ۲۵ مصدوم برجای گذاشت که وضعیت جسمانی برخی از مصدومان نیز وخیم است.

 امین صابری‌نیا در نشست خبری در ارتباط با وضعیت مجروحان سوختگی خوی ارومیه اظهار داشت: ۷ مصدوم از ۲۵ نفری که در این حادثه دچار سوختگی شده بودند جان خود را از دست داده و وضعیت برخی از مصدومان نیز وخیم است. یک کودک نیز به دلیل شرایطش در کنترل ویژه قرار گرفته است.

به گزارش فارس، وی افزود: در این دولت ۸۰۰ تخت سوختگی در سراسر کشور تجهیز و اصلاح شده و ۱۸ بیمارستان نیز به این تخت‌ها مجهز شده است تا بیماران با سرعت بیشتری درمان شوند. همچنین در ۷ استان سعی کرده‌ایم مراکز فوق تخصصی سوختگی را ایجاد و تکمیل کنیم.

وی با بیان اینکه ۱۴ بخش ICU سوختگی در کشور تکمیل شده است عنوان کرد: وزارت بهداشت نیاز به حمایت در بحث ارائه خدمات هوایی دارد و لازم به ذکر است که برای انتقال برخی از مصدومین حادثه خوی، اورژانس یک بالگرد کرایه کرد و کاربری آن را تغییر داد. همچنین نیروهای متخصص آگاه ICU برای این بالگرد اختصاص یافت ولی هماهنگی به طور کلی با تاخیر انجام می‌گیرد.

رئیس اورژانس کشور گفت: بیماران حادثه خوی نیاز به انتقال زمینی و هوایی داشتند و این افراد به صورتی منتقل شدند که برای من هم مباهات داشت. در حین انتقال یک مورد از مصدومین دچار شرایط ویژه شد که با  احیا به زندگی برگشت ولی بیماری با سوختگی ۸۰ و ۹۰ درصد که تحویل سیستم درمانی می‌شود احتمال زنده ماندن آن کم است و لی ما در صدد هستیم که این امید را افزایش دهیم.

صابری نیا اضافه کرد: متاسافنه قبل از رسیدن به انتقال هایی ۲ مصدوم جان خود را دز دست داد که یکی از آنها در بیمارستان و دیگر در آمبولانس دچار مشکل شد. ۲ نفر نیز در بیمارستان شهید مطهری تهران جان خود را از دست دادند.

وی ادامه داد: متاسفانه اورژانس و سیستم بهداشت و درمان در موضوع خدمات هوایی دچار مشکل است و به طور کلی اورژانس تعریف شده استاندارد نداریم همچنین خدمات را از نیروهای نظامی می‌گیریم که امیدواریم اقدامات لازم در این راستا و حمایت از سیستم بهداشت و درمان انجام گیرد.