تاریخ انتشار خبر: ۱۰ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۱۸:۳۳:۰۶
کد مطلب : 92885
سخنگوی دستگاه قضا مطرح کرد

آخرین وضعیت پرونده‌های “م.ه” و “جیسون رضائیان” و “بابک زنجانی”/ پرونده بابک زنجانی به دادگاه ارسال شد

سخنگوی قوه قضائیه ‌درباره وضعیت پرونده بابک زنجانی، گفت: کیفرخواست این پرونده صادر و به دادگاه ارسال شده است، منتظر تعیین وقت برای این پرونده از سوی دادگاه هستیم تا به آن رسیدگی شود.

 

حجت‌الاسلام غلامحسنی محسنی اژه‌ای ظهر امروز در جمع خبرنگاران و در پاسخ به پرسشی درباره آخرین وضعیت پرونده «م.ه» اظهار داشت: این پرونده در مرحله تجدیدنظرخواهی قرار دارد و هنوز دادگاه تجدید نظر، اعلام نظری درباره تجدیدنظرخواهی اعلام نکرده است.

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به پرسشی دیگر درباره آخرین وضعیت پرونده جیسون رضائیان گفت: یک جلسه از دادگاه وی برگزار شده و جلسات دادرسی همچنان ادامه دارد.

محسنی اژه‌ای در ادامه در پاسخ به سئوالی ‌درباره وضعیت پرونده بابک زنجانی، گفت: کیفرخواست این پرونده صادر و به دادگاه ارسال شده است، منتظر تعیین وقت برای این پرونده از سوی دادگاه هستیم تا به آن رسیدگی شود.

وی در پاسخ به خبرنگاری که پرسید “فکر نمی‌کنید یکی از مشکلات درحوزه قضائی ارزانی جرم باشد” اظهار داشت: معتقد نیستیم که خیلی از قوانین خفیف باشد ولی ممکن است در پاره‌ای از موارد قانون جزای نقدی پیش‌بینی کرده و زمانی از جرم گذشته، چون ارزش ریال کم شده، اگر جزای نقدی در نظرگرفته شود شاید به نوعی کم باشد، البته درباره همه مجازات‌ها اینگونه نیست.

محسنی اژه‌ای همچنین پیرامون شایعات درباره فرمانده سابق ناجا تاکید کرد: شایعاتی که در برخی سایت‌ها منتشر بود، صحت ندارد.

انتهای پیام/ف