تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , آبان, ۱۳۹۵ | ۱۸:۲۳:۱۸
کد مطلب : 126144

آخرین وضعیت پرونده کلاهبردار ۵۰۰ میلیاردی

حجت‌الاسلام والمسلمین حمیدی در ارتباط با پرونده کلاهبردار میلیاردی جنوب استان سیستان و بلوچستان گفت: در مرحله جمع‎آوری شکایت شکات پرونده هستیم و تاکنون ۵۰۰ شکایت ثبت شده است، البته متهم در استان‎های تهران، کردستان و گلستان نیز شکاتی دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین «ابراهیم حمیدی» در ارتباط با آخرین وضعیت پرونده کلاهبردار میلیاردی جنوب استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سرباز مطرح رسیدگی است.

وی ادامه داد: در مرحله جمع‎آوری شکایت شکات این پرونده هستیم که در حال حاضر در شهرستان‎های مختلف استان سیستان و بلوچستان در مجموع ۵۰۰ طرح شکایت  در ارتباط با این موضوع ثبت شده است.

حجت‎الاسلام والمسلمین حمیدی تاکید کرد: متهم  در تهران، کردستان، گلستان و خراسان رضوی نیز شکاتی دارد که تعداد آنها نسبت به  شکات استان سیستان و بلوچستان بیشتر است.

رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان در پایان خاطرنشان کرد: پرونده باید مراحل رسیدگی و تجدید نظر را طی کند و ممکن است با توجه به پیچیدگی پرونده و تعداد شکات صلاحیت رسیدگی  به این پرونده در استان نباشد.

مهرماه امسال فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از دستگیری «م.م» کلاهبردار میلیاردی جنوب این استان خبر داد و گفت: با اشراف اطلاعاتی و عملیاتی پلیس سیستان و بلوچستان و شناسایی محل دقیق اختفای این فرد، او را در حالی که داخل صندوق عقب یک خودرو در یک ویلا در شمال دماوند مخفی شده بود در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کردند.

سردار حسین رحیمی اعلام کرد: این متهم حرفه‌ای در تحقیقات تخصصی پلیس به کلاهبرداری ۵۰۰ میلیارد تومانی از ۲ هزار و ۵۰ نفر از شهروندان جنوب سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و گلستان اعتراف کرده است.

منبع: میزان