تاریخ انتشار خبر: ۶ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۶:۴۹:۳۲
کد مطلب : 70371

آدامس‎ جویدن اوباما سوژه شد!/عکس

پخش تصاویر تلویزیونی رژه شصت و ششمین سالروز جمهوری هند از’باراک اوباما’ رییس جمهور امریکا درحالی که وی مشغول آدامس جویدن و بازی با آن بود سوژه رسانه ها شد.

ایرنا: رییس جمهور امریکا درحالی که واحدهای نظامی ، هلی کوپترها و یگان های ارتش درحال عبور از جایگاه بودند، با بی توجهی به مراسم رسمی روز جمهوری هند ،با آهنگ پخش شده در حال جویدن آدامس اقدام به حرکت به سمت راست وچپ و حرکات موزون می کرد.

بی توجهی رییس جمهور امریکا در مراسم روز جمهوری هند درکنار اصرار وی برای استفاده از خودرو شخصی برخلاف مقررات تشریفات این کشور باعث انتقاد بسیاری ازمردم نسبت به دعوت وی دراین مراسم شده است.

با پخش این تصویر در شبکه های اجتماعی شماری از مقامات کاخ سفید اعلام کردند که آدامس نیکوتین است و برای ترک عادت ۳۰ ساله اوباما صورت گرفته است .

پیش ازاین نیز آدامس جویدن باراک اوباما در چین سوژه رسانه های این کشور شده بود .

روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در این باره نوشت در کنفرانس همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوسیه که درچین برگزار شد بارها تصویر باراک اوباما درحال جویدن آدامس و بازی با آن پخش شد که این امر باتوجه به نفرت چینی ها از جویدن آدامس بازخورد منفی زیادی علیه وی در چین داشت.

بعد از پخش این تصاویر درشبکه های اجتماعی چین ، کاربران اینترنتی اوباما را به عنوان یک خواننده رپ لاابالی توصیف کرده بودند.