تاریخ انتشار خبر: ۵ , تیر, ۱۳۹۴ | ۱۸:۳۸:۴۸
کد مطلب : 97255

آزادی خبرنگاری که با رهبر جبهه النصره مصاحبه کرد + عکس

«احمد منصور» خبرنگار ارشد شبکه الجزیره که به تقاضای مصر در فرودگاه برلین دستگیر شده بود، آزاد شد.

آزادی خبرنگاری که با رهبر جبهه النصره مصاحبه کرد + عکس خبرنگار الجزیره درحالی آزاد شد که دولت مصر از آلمان خواسته بود او را دستگیر کند زیرا سال گذشته در دادگاه مصر به طور غیابی و به اتهام دست داشتن در ناآرامی‌های ضد نظامیان مصر پس از سال ۲۰۱۱ به ۱۵ سال زندان محکوم شده بود.

با این حال، «عیسی طیب» خبرنگار الجزیره در برلین گزارش داد که مقام‌های آلمانی بدون تفهیم اتهامی به وی بعد از دستگیری، او را آزاد کردند.

دادستانی آلمان در بیانیه کوتاهی اعلام کرده است که هرگز برای اخراج احمد منصور، خبرنگار، مجری و تهیه کننده مصری از این کشور تلاش نخواهد کرد و به دلیل مسائل حقوقی و نگرانی‌های سیاسی احتمالی وی را آزاد کرده است.

دادستانی آلمان جزئیات بیشتری در این خصوص ارائه نکرده است.

احمد منصور، خبرنگار ۵۲ ساله بخش عربی شبکه الجزیره با ملیت مصری-انگلیسی که قصد داشت به دوحه، پایتخت قطر سفر کند، به درخواست دولت قاهره در فرودگاه «تگل» در برلین بازداشت شد.

بنا بر اعلام شبکه الجزیره، دادگاهی در مصر این خبرنگار را به اتهام شکنجه یک وکیل در میدان تحریر در سال ۲۰۱۱ به طور غیابی به ۱۵ سال حبس محکوم کرده بود. منصور اتهامات وارده را رد کرده است.

خبرنگار الجزیره پس از آزاد شدن در برابر اتهامی که به او زده شد گفت: من از آغاز این ماجرا مطمئن بودم که [این بازداشت] پاپوش‌دوزی است.

وی اظهار کرد که رژیم مصر را یک حکومت دیکتاتوری می‌داند و علیه آن مبارزه می‌کند.

احمد منصور از اعضای گروه تروریستی اخوان المسلمین و ضد نظام «بشار اسد» در سوریه است. وی ماه گذشته در اقدامی بی‌سابقه با «ابو محمد الجولانی» رهبر گروه تروریستی جبهه النصره مصاحبه کرد.

منبع: ابنا