تاریخ انتشار خبر: ۶ , بهمن, ۱۳۹۲ | ۰۶:۴۶:۱۷
کد مطلب : 16582

آزادی کودکان شیعه سوریه بدون مادرهایشان ! + تصاویر

تروریست‌های تکفیری «جبهه النصره» که سال گذشته ۵۰ کودک شیعه به همراه مادرانشان را از این دو روستا ربودند اقدام به آزادی ۱۰ نفر از کودکان کرده اما مادران آنها کماکان در اسارت تروریست‌ها بسر می‌برند.

عصر آبادان: مقامات امنیتی سوریه گزارش دادند؛ ۱۰ کودک شیعه از میان ۵۰ کودک ربوده شده توسط گروه‌های تروریستی تکفیری از روستاهای شیعه‌نشین «نبل» و «الزهراء» در حومه حمص، آزاد شدند.
براساس خبری که خبرگزاری “الشرق الاوسط” منتشر کرده؛ تروریست‌های تکفیری «جبهه النصره» که سال گذشته ۵۰ کودک شیعه به همراه مادرانشان را از این دو روستا ربودند اقدام به آزادی ۱۰ نفر از کودکان کرده اما مادران آنها کماکان در اسارت تروریست‌ها بسر می‌برند.

اسامی ۹ نفر از این کودکان آزاد شده به این شرح است: «آلاء حسن محمود» ۱۸ساله، «خدیجه محمد طوب» ۱۴ ساله، «حوراء محمد طوب» ۱۰ساله، «زهرا محمد طوب» ۱۳ ساله،  «آیه محمد غزال» ۶ ساله،  «بیان محمد غزال» ۹ ساله، «غصون شربو» ۵/۲ ساله، «خوله حسین فواز سنتین» ۲ ساله  و «علی حسن جعفر» ۹ ساله.

روز بیست و سوم ژوئیه ۲۰۱۲ گروه‌های سلفی جهادی وابسته به سازمان تروریستی «القاعده» و در راس آنها گروه «جبهه النصره» دو روستای «نبل» و «الزهراء» را محاصره کردند.

در این دو روستا که به نماد مقاومت در بحران سوریه و ایستادگی در برابر این گروه‌‌های مسلح تبدیل شده‌اند حدود ۵۵ الی ۶۰ هزار شهروند شیعی سوری زندگی می‌کنند.

گروه‌های سلفی جهادی بر این باورند، به این جهت که اکثریت ساکنان این دو روستا شیعی هستند کشتار آنها تحت عنوان اینکه «رافضی» ناپاک هستند، جایز و روا است.

 

www.yjc.ir