تاریخ انتشار خبر: ۹ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۲۱:۵۰:۱۳
کد مطلب : 22263

آسمان خوزستان بارانی می شود

معاون اداره کل هواشناسی خوزستان از ورود یک سامانه بارش‌زا از فردا به استان خبر داد.

علی‌رضا غلام‌پور اظهارکرد: از امشب به تدریج با تاثیر زبانه‌های سیستم کم فشار شاهد افزایش ابر و در روز یکشنبه تا صبح دوشنبه شاهد بارش باران در شهرهای استان خوزستان خواهیم بود.

وی ادامه داد: همچنین در روزهای یکشنبه تا دوشنبه شاهد وزش بادهای قابل ملاحظه در استان خواهیم بود و سواحل خلیج فارس، مواج می‌شود.

معاون اداره کل هواشناسی خوزستان گفت: در ۲۴ ساعت آینده، آسمان استان صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی و وزش باد پیش بینی می‌شود.

غلام‌پور افزود: بیشینه دمای امروز اهواز به ۳۱ و کمینه دمای صبح فردا، به ۱۴درجه سانتی‌گراد خواهد رسید. در شبانه روز گذشته نیز آبادان با دمای۳۲ و ایذه با ۶ درجه سانتیگراد به ترتیب گرم ترین و خنک ترین نقاط استان گزارش شده‌اند.

وی اظهارکرد: همچنین در اطلاعیه شماره ۱ مورخه ۹ فروردین ۹۳ آمده است؛ براساس آخرین نقشه‌های پیش‌یابی و خروجی مدل‌های عددی اداره کل هواشناسی خوزستان، سامانه ای بارش زا، از اواخر وقت روز شنبه تا اواخر وقت روز دوشنبه منطقه را متاثر کرده که علاوه بر بارندگی در بعضی ساعات سبب وزش باد نسبتاً شدید، کاهش محسوس دمای هوا، احتمالا رعد و برق و رگبار پراکنده، تگرگ در برخی نقاط استان و مواج شدن شمال خلیج فارس خواهد شد. شدت بارندگی در روز یکشنبه، موجب آبگرفتگی معابر عمومی در برخی نقاط شمالی و شرقی استان می‌گردد. لازم به ذکر است؛ این موج ممکن است در بعضی ساعات از روزهای یکشنبه و دوشنبه به علت برخاستن گرد و غبار ناشی از وزش باد، باعث کاهش دید در نواحی از مرکز و غرب استان گردد.

مرجع / ایسنا