تاریخ انتشار خبر: ۳ , فروردین, ۱۳۹۴ | ۱۵:۱۵:۱۳
کد مطلب : 78884
مدیر کل هواشناسی خوزستان:

آسمان خوزستان تا پایان هفته آفتابی است

مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت:بر اساس نقشه های هواشناسی آسمان استان خوزستان تا پایان هفته جاری آفتابی بوده و موج جدید بارندگی از اوایل هفته آینده این استان را فرا می گیرد.

کوروش بهادری دوشنبه بیان کرد: سامانه بارشی که چند روز در استان خوزستان فعال بود از امروز به طور کلی از استان خارج شده و طبق پیش بینی انجام شده از روز یکشنبه ۹ فروردین بارش باران مجددا در خوزستان آغاز می شود.

وی با اشاره به میزان بارش در ۲۴ ساعت گذشته در استان گفت: میزان بارش در لالی ۷۶، ایذه ۶۰، گتوند ۵۰، اهواز ۲۹، اندیمشک ۳۹ و دهدز ۴۶ میلیمتر گزارش شده است.

بهادری افزود: به دلیل بالا بودن رطوبت در هوای استان تا سه روز آینده شاهد مه صبحگاهی به ویژه در آزاد راه ها خواهیم بود.

مدیر کل هواشناسی خوزستان بیان کرد:توده گرد و غبار از یکشنبه شب از سمت کشور عراق وارد خوزستان شده و در شهرستان آبادان باعث کاهش دید افقی تا یک هزار و ۵۰۰ متر شده است.

وی گفت: پیش بینی می شود این پدیده با شدت کم شهرستان های اهواز وماهشهر را تحت تاثیر قرار دهد.

بهادری افزود: به دلیل نبود امکانات مناسب پیش بینی در غرب کشور عراق امکان به دست آوردن اطلاعات کافی از پدیده گرد و غباری که از این کشور وارد خوزستان می شود وجود ندارد.

وی گفت:مقرر شده است استانداری خوزستان وسایل پیش بینی مجهزی برای شناسایی به موقع ورود پدیده گرد و غبار به این استان را تهیه کند.

بارش باران از اواخر هفته گذشته مناطقی از استان خوزستان را فرا گرفت و در برخی شهرها مشکلاتی برای شهروندان ایجاد کرده و به مزارع کشاورزی نیز خسارت زد.

مرجع / ایرنا