تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۰۵:۳۰:۴۹
کد مطلب : 87500
لیگ جهانی والیبال؛

آشنایی با حریفان والیبال ایران؛ آمریکا/ سخت‌ترین سد یاران کواچ

تیم والیبال آمریکا که سه مدال طلای المپیک را در پرونده کاری خود دارد، در نخستین مسابقه خود در بیست و ششمین دوره لیگ جهانی در شهری به مصاف ایران می‌رود که نخستین مدال المپیک را در آن به دست آورد.

به گزارش عصر آبادان ، در سال ۲۰۱۵ برای نخستین بار ۳۲ تیم در لیگ جهانی والیبال در سه سطح به مصاف یکدیگر می روند که هشت تیم برتر جهان در سطح یک این رقابت ها از هشتم خردادماه با هم مسابقه خواهند داد.در گروه یک هشت تیم برتر این رقابت ها، تیم‌های برزیل، ایتالیا، صربستان و استرالیا به مصاف یکدیگر می روند تا سه تیم از این گروه به مرحله نهایی این رقابت ها که به میزبانی برزیل برگزار می شود، صعود کنند.

در گروه دوم این رقابت ها نیز آمریکا قهرمان لیگ جهانی والیبال سال ۲۰۱۴، روسیه قهرمان سال ۲۰۱۳ لیگ جهانی و المپیک ۲۰۱۲ لندن و لهستان قهرمان جهان در سال ۲۰۱۴ با تیم ملی والیبال ایران همگروه هستند.

تیم ملی والیبال آمریکا بامداد روزهای دهم و یازدهم خردادماه به وقت تهران در حالی در شهر لس آنجلس میزبان ملی پوشان ایران است که ۳۱ سال پیش در چنین شهری نخستین مدال طلای المپیک را به دست آورد.

تیم ملی والیبال آمریکا در بازی های المپیک سال های ۱۹۸۴ (لس آنجلس)، ۱۹۸۸ (سئول) و ۲۰۰۸ (پکن) به مدال طلا دست یافت. این تیم یک مدال برنز المپیک را نیز در پرونده کاری خود دارد که در سال ۱۹۹۲ و در بازی های بارسلونا به دست آمد.

آشنایی با حریفان والیبال ایران؛ آمریکا/ سخت‌ترین سد یاران کواچ

نخستین دوره لیگ جهانی والیبال سال ۱۹۹۰ در اوزاکای ژاپن آغاز شد و تیم ملی والیبال آمریکا از آن سال تا کنون در ۱۷ دوره این رقابت ها شرکت کرده است که دو مدال طلا در سال های ۱۹۸۶ (ریودوژانیرو) و ۲۰۱۴ (فلورانس ایتالیا) از جمله افتخارات این تیم در این رقابت ها است.

ملی پوشان والیبال آمریکا همچنین یک مدال نقره (۲۰۱۲ صوفیه بلغارستان) و دو مقام سومی (۱۹۹۲ جنوا و ۲۰۰۷ کاتوویسه ) در لیگ جهانی به دست آوردند.

لوی بال و تیلور ساندر والیبالیست های مشهور آمریکا در لیگ جهانی هستند که به ترتیب در سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۴ عنوان باارزش ترین بازیکن این رقابت ها را به دست آوردند.

تیم ملی والیبال آمریکا مقام قهرمانی جهان در سال ۱۹۸۶ در فرانسه و عنوان سومی در سال ۱۹۹۴ جهان را نیز در پرونده افتخارات خود دارد. این تیم در سال ۲۰۱۴ رتبه هفتمی جهان را به دست آورد و یک پله پایین تر از ایران (رتبه ششم) قرار گرفت.

والیبال این کشور مدال های متعدد دیگری از جمله چهار طلا، چهار نقره و یک برنز رقابت های پان آمریکا و دو طلا، دو نقره و برنز در کاپ آمریکا به دست آورده است.

اندرسون و کلارک (پشت خط زن)، ساندر و پریدی (دریافت کننده)، لی و هلت (سرعتی) کریستین سن (پاسور) از بازیکنان مطرح والیبال آمریکا هستند که در ترکیب ۲۵ نفره این تیم در لیگ جهانی ۲۰۱۵ نیز قرار دارند.

منبع: نسیم