تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۱۸:۲۳:۴۰
کد مطلب : 28283

آغازثبت‌نام کاردانی فنی و حرفه ای

مشاور عالی رییس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ثبت نام آزمون کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی از روز چهارم خردادماه آغاز خواهد شد.

حسین توکلی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: براساس برنامه زمانی پیش بینی شده، ثبت نام برای شرکت در آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی سال ۹۳ منحصرا از طریق شبکه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور و از روز یکشنبه چهارم خرداد ماه سال ۹۳ آغاز و در روزشنبه ۱۰ خرداد پایانی می پذیرد.

وی افزود: تمامی داوطلبان ثبت نام در این آزمون که دارای شرایط عمومی و اختصاصی هستند، می توانند با مطالعه اطلاعیه این سازمان که از فردا دوشنبه ۱۵ بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد، در این آزمون ثبت نام و شرکت کنند.
براساس برنامه زمانی پیش بینی شده این آزمون در روز جمعه ۲۴ مرداد ماه ۹۳ برگزار خواهد شد، لذا داوطلبان لازم است از روز سه شنبه ۲۱ مرداد ۹۳ لغایت روز پنجشنبه ۲۳ مرداد ماه با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش نسبت به تهیه پرینت کارت و برگ راهنمای شرکت در آزمون اقدام کنند.
به گفته مشاور عالی رییس سازمان سنجش براساس ضوابط، در آزمون دوره های کاردانی فنی و حرفه ای سال ۹۳ از تعداد ۴۱ کد-رشته امتحانی به شرح مندرج در جدول اطلاعیه ای که فردا منتشر می شود، پذیرش در ۲۵ رشته امتحانی از طریق آزمون و پذیرش در ۱۶ رشته امتحانی براساس سوابق تحصیلی(بدون آزمون) صورت خواهد گرفت.
بدیهی است داوطلبان متقاضی ثبت نام در هریک از رشته ها اعم از رشته های پذیرش با آزمون یا پذیرش براساس سوابق تحصیلی لازم است در زمان مقرر نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام کنند.
انتهای پیام/