تاریخ انتشار خبر: ۱ , مهر, ۱۳۹۳ | ۱۸:۵۶:۱۱
کد مطلب : 45988
مدیر اداره آموزش و پرورش خرمشهر خبر داد:

آغاز سال تحصیلی ۳۰ هزار دانش آموز خرمشهری / اجرای هفت اولویت اساسی سند تحول بنیادی

عصر آبادان- رییس اداره آموزش و پرورش خرمشهر و گفت: امسال ۳۰ هزار دانش آموز در قالب ۱۹۸ مدرسه در شهرستان خرمشهر مشغول به تحصیل می شوند.

kh-234

“مهدی رفیعی” روز سه شنبه در حاشیه آیین بازگشایی مدارس در گفت و گو با خبرنگار عصر آبادان از ورود بیش از سه هزار و ۷۰۰ دانش آموز کلاس اولی خبر داد و گفت: امسال ۳۰ هزار دانش آموز در قالب ۱۹۸ مدرسه در شهرستان خرمشهر مشغول به تحصیل می شوند.

وی با اشاره به اجرای هفت اولویت اساسی سند تحول بنیادی آموزش و پرورش گفت: اجرای هفت اولویت اساسی سند تحول بنیادی مبنی بر سیاست های آموزش و پرورش و نیاز های منطقه در دستور کار قرار گرفت.

رفیعی گفت: به منظور تحقق سند بنیادی ۲۰ برنامه مختلف اجرایی بر اساس افزایش مشارکت فکری و عملی تمام سطوح مرتبط با آموزش و پرورش در نظر گرفته شده است.

وی اظهار داشت: بر این باوریم که آموزش و پرورش بدون مشارکت همگانی در هیچ جای از دنیا موفق نخواهد بود و امیدواریم امسال با مشارکت فکری و عملی اولیاء دانش آموزان و همچنین مشارکت مسوولین بتوانیم سال تحصیلی خود را به پایان برسانیم.

رفیعی با اشاره به نشست مسوولان وزارت آموزش و پرورش گفت: در این نشست برای دو شهر آبادان و خرمشهر اعتباری بالغ بر ۱۴۰ میلیارد ریال برای نوسازی، تعمیر و تجهیز فضاهای آموزشی دو شهرستان مصوب شد.

وی اظهار داشت: علاوه بر این به منظور تجهیز مدارس با منطقه آزاد اروند طبق توافقاتی در جهت تامین اعتبار مورد نیاز مدارس محروم انجام شده است.