تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۲۲:۰۸:۴۸
کد مطلب : 37718

آغاز دوره جدید «کلاس مجردها»

«کلاس مجردها» عنوان سلسله جلساتی آموزشی با رویکرد تربیتی-مشاوره‌ای است که می توان آن را در قالب کرسی های آزاد اندیشی تعریف کرد. این کلاس که با استقبال خوبی از سوی دانشجویان و نخبگان شهر تهران رو به رو شده.

 با اتمام ماه مبارک رمضان، حجت الاسلام شهاب مرادی یادداشتی مبنی بر ثبت نام دوره جدید کلاس مجردها را در سایت شخصی‌اش منتشر کرد.

«کلاس مجردها» عنوان سلسله جلساتی آموزشی با رویکرد تربیتی-مشاوره‌ای است که می توان آن را در قالب کرسی های آزاد اندیشی تعریف کرد. این کلاس که با استقبال خوبی از سوی دانشجویان و نخبگان شهر تهران رو به رو شده، گفتگو محور است و بر پایه تعامل استاد و دانشجو اداره می شود. اغلب مباحث آن پیرامون سبک زندگی اسلامی-ایرانی، تفکر نقاد، و پاسخ به پرسش های دانشجویان است که به ابتکار و همت این روحانی نام آشنا و پرتلاش در بیرون از دانشگاه پا گرفته است و تا به حال ۳ دوره و جمعا ۸۹ جلسه چندساعته را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

با اینکه از ابتدا شرط تحصیلی برای شرکت در این کلاس وجود نداشته است، اما اکثریت جمعیت آن را دانشجویان و یا فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی تشکیل می‌دهند.

تجربه این کلاس، که مانند سایر کارگاه های آموزشی شهاب مرادی رایگان است، نشان می دهد که اگر جوانان حس کنند یک روحانی برای آنها احترام قائل است و پاسخ اقناعی و منطقی را حق جوان می داند، داوطلبانه جهت حفظ شرایط گفتگوی محترمانه می کوشند و برای یک زندگی بهتر، تلاش می کنند تا بیشتر و بهتر بیاموزند. این نکته ای قابل تامل برای دستگاه های متولی فرهنگ و آموزش است (که گاهی با زبان گلایه از نسل امروز سخن می‌گویند) تا با نگاهی مجدد به ورودی ها، عملکرد و خروجی هایشان، کارنامه خود را واقع بینانه تر ترسیم کنند.

منبع: رجا