تاریخ انتشار خبر: ۴ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۷:۲۶:۳۷
کد مطلب : 69708

آغاز ذخیره‌سازی میوه شب عید+ قیمت‌ها

مدیر کل دفتر میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی از تولید مناسب و آغاز ذخیره سازی انواع میوه های شب عید مانند پرتقال،‌کیوی، نارنگی، سیب و … خبر داد و گفت:‌ با توجه به هزینه‌های تولید و توزیع این محصولات، قیمت منطقی برای هر کیلوگرم از میوه های شب عید حدود ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان است.

 ابوالقاسم حسن‌پور اظهار کرد: در زمینه تولید میوه‌های شب عید هیچ مشکلی وجود ندارد چراکه در حال حاضر حدود چهار میلیون تن انواع مرکبات در کشور تولید شده که حدود دو میلیون تن آن پرتقال است.
وی افزود: سالانه حدود ۶۵۰ هزار تن نارنگی، ۲۰۰ هزار تن کیوی، ۹۴۰ هزار تن انار و … در کشور تولید می شود که به نظر می‌رسد برای ذخیره سازی و تامین انواع میوه های شب عید هیچ مشکلی وجود نداشته باشد و به واردات نیازی نداریم.

مدیر کل دفتر میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد:‌ براساس برنامه ریزی های صورت گرفته سازمان تعاون روستایی موظف به خرید و ذخیره سازی میوه‌های مورد نیاز شب عید به ویژه انواع مرکبات و سیب است که خرید و ذخیره سازی آن آغاز شده است.

به گفته حسن پور سازمان تعاون روستایی موظف به خرید ۴۵ هزار تن پرتقال و ۲۰ هزار تن سیب برای تامین نیاز شب عید شده که معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی نیز با این سازمان نهایت همکاری را دارد تا با کمبودی برای شب عید مواجه نشویم.

قیمت منطقی برای میوه‌های شب عید ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان

وی اظهار کرد: با توجه به شرایط تولید و توزیع محصولات کشاورزی و هزینه هایی که از مزرعه تا بازار بر قیمت میوه‌های شب عید تاثیرگذار است، به نظر می رسد قیمت منطقی برای هر کیلوگرم میوه مورد نیاز مردم در شب عید به ویژه مرکبات و سیب حدود ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان است.

مدیر کل دفتر میوه‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد:‌ برای خرید و ذخیره سازی میوه‌های مورد نیاز شب عید همکاری های لازم با سازمان تعاون روستایی صورت گرفته و درحال حاضر انبارهای کشور از میوه‌های مورد نیاز شب عید به ویژه سیب، پرتقال و کیوی پر شده است.

حسن پور افزود: هماهنگی های لازم با وزارت صنعت، معدن و تجارت برای نظارت بر توزیع این محصولات در بازار و کنترل قیمت و پلیس راهور برای حل مشکل محدودیت تردد کامیون‌های حامل میوه‌های شب عید صورت گرفته است.

منبع: ایسنا