تاریخ انتشار خبر: ۲۲ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۵:۲۸:۴۳
کد مطلب : 88086
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات آبادان خبر داد

آغاز ساخت درب‌های حرم مسلم‌‌بن‌ عقیل در آبادان

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات آبادان گفت: ساخت درب‌های حرم مسلم‌بن عقیل در شهر کوفه، خردادماه سال جاری در آبادان آغاز می‌شود.

خبرگزاری فارس: آغاز ساخت درب‌های حرم مسلم‌‌بن‌ عقیل در آبادان

مکی یازع  اظهار کرد: ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان آبادان فعالیت خود را از سال ۸۹ با همکاری بخش‌های مختلفی از قبیل اصناف بازار و همچنین خیرین آبادانی آغاز کرده است.

وی افزود: نخستین ماموریت ستاد بازسازی عتبات عالیات از سال ۸۹ تا ۹۱، ساخت ایوان حضرت ‌علی(ع) با هزینه ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در استان بوده که سهم نذورات مردم آبادان در این پروژه ۸۵۰ میلیون تومان بود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات آبادان ادامه داد: در سال ۹۲ کار ساخت درب‌های حرمین عسکریین را آغاز کردیم که از مجموع پنج درب که در استان خوزستان ساخته شدند، بزرگترین آنها با ۲۵۰ میلیون تومان هزینه در آبادان ساخته شد.

یازع اضافه کرد: ساخت و نجاری این درب در آبادان انجام شد و کار قلم‌زنی آن را هنرمندان اصفهانی به عهده داشتند که خردادماه سال جاری این درب آماده تحویل است.

وی با اشاره به اینکه از سال ۹۳ کار بازسازی حرم حضرت زینب(س) توسط متخصصان استان خوزستان آغاز شده‌ است، تصریح کرد: ۲۰ متخصص آبادانی برای انجام این کار اعزام شده‌اند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات آبادان افزود: نذورات مردم آبادان شامل اجناس و وجه مالی به ارزش ۲۰۰ میلیون تومان برای این پروژه جمع‌آوری شده است.

یازع در ادامه عنوان کرد: هم‌اکنون در حال آماده‌سازی شرایط برای پروژه ساخت درب‌های حرم مسلم‌بن‌عقیل در شهر کوفه هستیم که از خردادماه امسال آغاز خواهد شد.

وی افزود: این پروژه شامل ساخت دو درب تحت عنوان «درب ابراهیم‌‌بن ‌مسلم» و «درب محمدبن مسلم» است.

 رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات آبادان با بیان اینکه نقشه‌ ساخت درب‌ها و برآورد ریالی هزینه ساخت آنها از اراک خواهد رسید، خاطرنشان کرد: در این درب‌ها از چوب ساج و در کنار آن ورق استیل و نقره استفاده خواهد شد.

یازع در پایان، با اشاره به اینکه شهرستان آبادان ۸۰۰ حسینیه و ۳۶۰ مسجد دارد، گفت: مردم آبادان از همه اقوام، مردمی ولایتمدار و عاشق اهل بیت(ع) هستند و کمک‌های زیادی به ستاد بازسازی عتبات عالیات ارسال می‌کنند که ما هدایای آنها را به همان سمتی که نیت و قصدشان بوده، هدایت می‌کنیم.

منبع: فارس