تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۰۹:۰۰:۰۳
کد مطلب : 85870
معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش آبادان خبر داد

آغاز نخستین دوره «مسابقات قرآن و آهنگ‌های آوایی ابتدایی» مرحله نخبگان در آبادان

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش آبادان گفت: از امروز «مسابقات فرهنگی هنری (مرحله نخبگان) قرآن و آهنگ‌های آوایی در محل تالار معلم این شهر آغاز شد.

 

 

غلامرضا خلیلی‌نیا  اظهار کرد: مسابقات قرآن در دو بخش حفظ و قرائت و آهنگ‌های آوایی نیز در بخش سرود برگزار می‌شود.

وی با اشاره به چهار مرحله‌ای بودن مسابقات در آموزشگاهی، منطقه‌ای، استانی و کشوری (ویژه مدارس راهنمایی و متوسطه) اضافه کرد: این مسابقات در شهرستان آبادان در مناطق ۱۶‌گانه به انجام رسید.

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش آبادان تصریح کرد: در بخش مدارس ابتدایی این مسابقات در شش منطقه برگزار و نفرات برتر به مرحله نخبگان راه پیدا کرده‌اند.

خلیلی‌نیا یادآور شد: در این دوره از مسابقات (مرحله نخبگان) که برای نخستین بار برگزار می‌شود، ۱۶۰ دختر و پسر مقطع ابتدایی به مسابقات قرآنی و ۱۰ گروه نیز به مسابقات آهنگ‌های آوایی راه یافتند.

وی گفت: این مسابقات به مدت دو روز (یک روز دختران و یک روز پسران) در محل تالار معلم شهر آبادان برگزار می‌شود.

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش آبادان افزود: برگزاری مسابقات مرحله نخبگان با هدف استعدادیابی و پرورش فرزندان قرآنی به‌منظور آماده‌سازی برای شرکت در مسابقات استانی و کشوری در مقطع راهنمایی و متوسطه است.

به گفته خلیلی‌نیا، دانش‌آموزان مقطع متوسطه اول و دوم شهرستان آبادان موفقیت‌های چشمگیری را در کسب عناوین اول تا سوم در سطح استان داشته‌اند.

منبع: فارس