تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۰۰:۲۳:۴۴
کد مطلب : 32843
یادداشت/منتظری

آقای دهدشتی ! با خودتان چند چند هستید؟

عصر آبادان: در حالی که انتظار می رفت وی کار زشت هفته نامه مذکور را تقبیح کرده و عوامل اصلاح طلب آن را مورد انتقاد جدی قرار دهد اما او ضمن توصیه آنان به رعایت اصول حرفه ای خبر و اخلاق مداری در نوشتار،از آنها می خواهد تجربیات دولت قبل را به یادآورند و از جعل و دروغ پرهیز کنند.

dehdashti-chees

به گزارش عصرآبادان ؛ اخیراً هفته نامه ای به نام یادگاری با گرایش اصلاح طلبی ، در حرکتی غیر اخلاقی،اقدام به درج مصاحبه های جعلی با مسئولان شهرستان در باره ی یک موضوع خاص کرده است.

فارغ از اینکه عملکرد این هفته نامه تا چه اندازه دون شأن حرفه خبری است و می تواند ماهیت دروغین مدعیان فرهنگ را به خوبی اثبات کند اما جوابیه دکتردهدشتی نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی به این مصاحبه جعلی نیز قابل تأمل است.

جناب دهدشتی در تنظیم جوابیه به مانند همیشه از سیاست نخ نمای تکراری بهره گرفت تا نشان دهد هنوز بر سر دو راهی تصمیم گیری است و بعد از گذشت سال ها همچنان توان انتخاب را در خود به وجود نیاورده است.

در حالی که انتظار می رفت وی کار زشت هفته نامه مذکور را تقبیح کرده و عوامل اصلاح طلب آن را مورد انتقاد جدی قرار دهد اما او ضمن توصیه آنان به رعایت اصول حرفه ای خبر و اخلاق مداری در نوشتار،از آنها می خواهد تجربیات دولت قبل را به یادآورند و از جعل و دروغ پرهیز کنند.

بعید است جناب نماینده این مغالطه آشکار را در حالی مورد استفاده قرار داده باشد که از عدم تناسب میان خبر جعلی یک هفته نامه اصلاح طلب با ارائه آمار یک دولت اصولگرا و نامرتبط بودنشان بی اطلاع باشد.

dehdashti-chees2

به همین دلیل می توان نتیجه گرفت که تداوم ناشناس ماندن ماهیت سیاسی دهدشتی آنقدر اهمییت دارد که مجبور می شود این عبارات نامتناجس و غیر مرتبط را در کنار هم بیاورد تا به گمان خود مبادا تکذیب خبر یک هفته نامه اصلاح طلب، او را متهم به اصولگرایی کند!

البته جناب دکتر بهتر است در نظر داشته باشد این بینش سطحی از نظر مردم مطرود است و آنان کسانی را که هویت شفاف و بارزی در جریانات سیاسی ندارند هرگز قبول نخواهند کرد . این را می توان از نارضایتی شدید یکسال اخیر مردم نسبت به چندگانگی گفتار و رفتار دولت یازدهم به خوبی دریافت.

اما سوالی که بعد از مطالعه رفتارهای دهدشتی ممکن است به ذهن بسیاری خطور کند این است که بالاخره آقای دهدشتی می خواهد تا چه زمانی با تغییرات آنی و لحظه ای کار خود را به پیش ببرد؟ قواعد حرکت مرموزانه در لابلای احزاب و جریان ها تا کجا به وی کمک خواهد کرد؟ جناب دکتر فکر می کند در مواجهه با عالم سیاست در نهایت می برد یا می بازد؟ آیا بالاخره او می تواند با خودش به یک توافق حتمی و قطعی برسد؟ و در یک کلام، دهدشتی در حال حاضر با خودش چند-چند است؟

  1. علمدار می‌گه:

    باسلام.صرف نظر از اینکه قضاوت شما در خصوص نماینده شهر صحیح باشد یا نباشد،که از هر دو سوی ایشان و شما جای درنگ و تامل دارد،آن چه جالب است تفسیر مبتنی بر مانیفست اصول گرایی شما از کلمه (مردم) است…..حاشا و کلا…