تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۰۰:۱۸:۳۱
کد مطلب : 32831
یادداشت/منتظری

آقای دهدشتی ! با خودتان چند چند هستید؟

عصر آبادان: در حالی که انتظار می رفت وی کار زشت هفته نامه مذکور را تقبیح کرده و عوامل اصلاح طلب آن را مورد انتقاد جدی قرار دهد اما او ضمن توصیه آنان به رعایت اصول حرفه ای خبر و اخلاق مداری در نوشتار،از آنها می خواهد تجربیات دولت قبل را به یادآورند و از جعل و دروغ پرهیز کنند.

dehdashti-chees

به گزارش عصرآبادان ؛ اخیراً هفته نامه ای به نام یادگاری با گرایش اصلاح طلبی ، در حرکتی غیر اخلاقی،اقدام به درج مصاحبه های جعلی با مسئولان شهرستان در باره ی یک موضوع خاص کرده است.

فارغ از اینکه عملکرد این هفته نامه تا چه اندازه دون شأن حرفه خبری است و می تواند ماهیت دروغین مدعیان فرهنگ را به خوبی اثبات کند اما جوابیه دکتردهدشتی نماینده آبادان در مجلس شورای اسلامی به این مصاحبه جعلی نیز قابل تأمل است.

جناب دهدشتی در تنظیم جوابیه به مانند همیشه از سیاست نخ نمای تکراری بهره گرفت تا نشان دهد هنوز بر سر دو راهی تصمیم گیری است و بعد از گذشت سال ها همچنان توان انتخاب را در خود به وجود نیاورده است.

در حالی که انتظار می رفت وی کار زشت هفته نامه مذکور را تقبیح کرده و عوامل اصلاح طلب آن را مورد انتقاد جدی قرار دهد اما او ضمن توصیه آنان به رعایت اصول حرفه ای خبر و اخلاق مداری در نوشتار،از آنها می خواهد تجربیات دولت قبل را به یادآورند و از جعل و دروغ پرهیز کنند.

بعید است جناب نماینده این مغالطه آشکار را در حالی مورد استفاده قرار داده باشد که از عدم تناسب میان خبر جعلی یک هفته نامه اصلاح طلب با ارائه آمار یک دولت اصولگرا و نامرتبط بودنشان بی اطلاع باشد.

dehdashti-chees2

به همین دلیل می توان نتیجه گرفت که تداوم ناشناس ماندن ماهیت سیاسی دهدشتی آنقدر اهمییت دارد که مجبور می شود این عبارات نامتناجس و غیر مرتبط را در کنار هم بیاورد تا به گمان خود مبادا تکذیب خبر یک هفته نامه اصلاح طلب، او را متهم به اصولگرایی کند!

البته جناب دکتر بهتر است در نظر داشته باشد این بینش سطحی از نظر مردم مطرود است و آنان کسانی را که هویت شفاف و بارزی در جریانات سیاسی ندارند هرگز قبول نخواهند کرد . این را می توان از نارضایتی شدید یکسال اخیر مردم نسبت به چندگانگی گفتار و رفتار دولت یازدهم به خوبی دریافت.

اما سوالی که بعد از مطالعه رفتارهای دهدشتی ممکن است به ذهن بسیاری خطور کند این است که بالاخره آقای دهدشتی می خواهد تا چه زمانی با تغییرات آنی و لحظه ای کار خود را به پیش ببرد؟ قواعد حرکت مرموزانه در لابلای احزاب و جریان ها تا کجا به وی کمک خواهد کرد؟ جناب دکتر فکر می کند در مواجهه با عالم سیاست در نهایت می برد یا می بازد؟ آیا بالاخره او می تواند با خودش به یک توافق حتمی و قطعی برسد؟ و در یک کلام، دهدشتی در حال حاضر با خودش چند-چند است؟

 1. رضا می‌گه:

  اولا دهدشتی تکلیفش با خودش معلوم نیست . دوما از شما تقاضا داریم حالا که به میدون اومدین یه زره جرات داشته باشید. این همه بد این و اون رو می گن. همین سایت فیدوس منحرف. همه ادم هاش اینقدر وجود داشتند که سر حرفشون بمونن و با اسم و رسم بیان جلو. شما که هنوز به حرفایی که می زنید ایمان ندارید و جرات ندارید بگین کی هستید حرف مفت نزنید. کرمپور هم از خودتونه. یعنی دیگه واسه همه روشن شده. راستی جوابیه این بابا چی توش بوده که حتا حاضر نشدید اون رو کار کنید. دردتون اومده بود نه؟

 2. موسوی می‌گه:

  باشه دهدشتی شفاف نیس ، تو راست میگی … شما شفاف و صادق بگین مشکلتون با دهدشتی چیه ؟ این مطلبتون دیگه خیلی خنده دار و مسخره بود . یعنی چی در حالی که انتظار میرفت دهدشتی عمل یادگاری را تقبیح کند … ؟ خوب تقبیح کرده دیگه پس چکار کرده ؟! شما انقدر مساله دار هستید که حتی جرات ندارید متن تکذیبیه دهدشتی رو کامل منتشر کنید تا خوانندتون بتونه بفهمه چی به چیه. فقط میخواید چرت و پرتاتونو به خورد خواننده بدید.

 3. سیمرغ می‌گه:

  بهتر است قبل از اینکه به دکتر دهدشتی بگویید با خودتان چندچند هستید از خودتان بپرسید.اول) دلیل بزرگ کردن و فربه کردن یک کافه و شخص کرمپور توسط شما چیست؟ قبلا گمان میشد شما ناخودآگاه به چنین وادی غلطیده اید ولی تکرر فعالیتهای رسانه ای تان همگان را متوجه این موضوع کرده است که سایت عصر آبادان، به نوعی بیشترین نقش را در تبلیغات این روزهای کافه و تبدیل روزهای غم انگیز کرمپور به روزهای افتخارش! دارد. با تکذیبیه آگاهانه و قاطعانه دکتر دهدشتی، کرمپور و اذنابش در موضع انفعالی شدید قرار گرفتند و قافیه را کاملا باخته دیدند. اشاره به “جعل و دروغ” در متن تکذیبیه هم شاید اشاره به مبالغ….. و ….. باشد که در روزهای پایانی دولت قبل و همچنین پیش از انتخاب شخص یکی از مدیریتهای شهری ، جهت تهیه ویژه نامه ۱۰۰% تبلیغاتی-سیاسی به … داده شد. ولی حرکتهای رسانه ای پی در پی شما، نامبرده را از انفعال درآورده و به گرفتن ژست اپوزیسیون و حق طلبانه! واداشته است. دوم) هدف شما از تلاش برای جادادن کرمپور در جریان اصلاح طلبی آبادان چیست؟ محض اطلاعتان، ایشان هیچگونه جایگاهی نزد اصلاح طلبان آبادان ندارد و در روز همایش هم کمترین فرصتی به نامبرده برای ابراز وجود و یا توزیع نشریه و … داده نشد. سوم) نوشته اید و در کامنتها آمده که چرا دکتر دهدشتی در مقطعی از احمدی نژاد حمایت کرد و در مقطعی دیگر علیه او موضع گرفت ، و این موضوع را یک تناقض و اشتباه فاحش قلمداد کرده اید! نیازی هست ذکر کنیم چه کسانی و در چه موقعیتهایی ، رفتاری مشابه داشته اند؟!

 4. خدا می‌گه:

  برادرای عزیز لطفا خودتونو وارد بعضی مسئل که در آن مهارت ندارد وارد نکنید

  با تشکر از بی سوادها

 5. ناشناس می‌گه:

  روزنامه شرق
  سه شنبه ۹۳/۳/۲۷ (صفحه اول)
  سایت انتخاب کد خبر: ۱۶۷۳۱۰
  موضع گیری را ببینید تا متوجهشوید چند چنده!!!!

 6. كاتب می‌گه:

  یادگاری خبر کذب زده یا شما مشغول به تشویش اذهان هستید و دروغ که چه عرض کنم جلبک پراکنی می کنید؟!؟ البته اگه دلواپس نمی شیدها
  خدایی نکرده نکنه دلواپس شین!
  شما هت ریک کردین دیگه با دیگر نماینده ا یا کاندیداهای احتمالی؟!؟؟!!

 7. احمد می‌گه:

  اول برید اطلاعتون را تکمیل کنید بعد قلم فرسایی کنید. یادگاری کجاش اصلاح طلب بود؟ مدیرمسوولش هر جا باد می وزه اونجاست همین نشریه تا احمدی نژاد بود براش کلی تیتر و خبر می زد. از ماجرای کتاب خدمت احمدی نزاد به پیشنهاد یادگاری هم که همه خبر دارند جز خواجه حافظ شیراز و البته عصر ابادان…

 8. شعبون برادر رمضون می‌گه:

  مهتابی جان ما میدانیم که خیلی از کارها مال بچه های کافه فرهنگه ولی هنوز یک سوال بزرگ بی جواب مانده که هزینه های هنگفت این پاتوق روشنفکری از کجا تامین میشه . مگه با فروش چند فنجان چای و قهوه میشه اینگونه هزینه ها را داد تازه مقداری هم بمونه تا بدهند بهنام کاوه برود در جشنواره شرکت کند.ما که یادمان نرفته موقع زدن دکوراسیون قبلی کافه کتاب ۸ میلیون خانم کریمی قرض بالا اورد تا اینکه شوالیه ای بنام کرم پور با کیسه ای پراز اسکناس به دادتان رسید به شرطی که به ساز او برقصید.

 9. ابری می‌گه:

  جناب اقای دکتر دهدشتی مگر خود شما نبودید که با شجاعت در مسجد موسی ابن جعفر در دور اول انتخابات ریاست جمهوری اعلام رسمی به حمایت از احمدی نزاد نمودید پس چرا حالا رنگ عوض کرده ای . اگر موضوع را رد می فرمایید بگویید تا فیلم ان را منتشر کنیم .

 10. مهنایی می‌گه:

  راست می گن چوب رو که ببری بالا گربه دزده صداش دار میاد. اولا نه یادگاری نه شخص کرمپور اصلاح طلب نیست هیچ وقت هم نبوده حالا چه اصرای دارید شما این تکذیبه رو تقابل اصلاحات و اصول گرایی قرار بدید به سواد رسانه ای و عملکرد خودتون برمی گرده. جالبه به جای اینکه صدای اهالی فرهنگ و رسانه دربیاد صدای سایت های منحرف و تندرو در اومده. شما که دیروز مثلا مخالف فعالیت کافه بودید؟ فکر کنم دکتر بعد رقم زده تو برجک شما تند روها. راستی کتاب خدمت احمدی نژاد هم کار بچه های کافه فرهنگه. اسنادشم موجوده. شما برید آب رو بریزید . . .

 11. غفاری می‌گه:

  عجب از شما! بابا یادگاری روزنامه است نه هفته نامه! بیشتر دقت کنید!