تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۱۰:۵۰:۱۸
کد مطلب : 20006
سخنی با نماینده/

آقای دکتر ! این تذهبون؟

آقای دکتر ؛ دورماندن از واقعیت های جامعه آبادان مانند فقر و بیکاری و به جای آن همراه شدن با جریان های سیاسی کم رمق و اثر که شعارشان با مشکلات موجود مردم همخوانی ندارد ، به هیچ وجه به صلاح شما نیست.

dehdashti-dr2

عالم سیاست با همه جذابیت و چسبندگی هایش گاهی حال آدم را ناخوش می کند. آنجایی که فعل وانفعالات در یک پدیده آنقدر در حال تغییراست که تشخیص ماهیت عاملان آن را پیچیده کرده و کاری می کند که عوام ، از کنکاش بیشتر صرف نظر کنند و خواص بدبین شوند.

موسم انتخابات که نزدیک می شود سیاسیونی که قصد ورود به آن را دارند به رفتارهای بهانه جویانه روی می آورند تا به وسیله ی آن عرض اندام کرده و خود را به عنوان قهرمان جای بزنند . البته این رفتار در حد معمولش طبیعی بوده و به نظر می رسد اشکال چندانی هم در آن نیست.

اما برخی قبلاً در معرض قضاوت مردم قرار گرفته اند و قاعدتاً منش آنها در حوزه ی سیاست برای عموم باید ثابت شده باشد.

یکی از این چهره ها دکتر حسین دهدشتی نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی است.

شواهد موجود نشان می دهد او که خود را برای حضور در دور بعدی نمایندگی آماده می کند در صدد است عملکرد چند سال و ماه خود را در ایام باقیمانده، مصادره به مطلوب کند که این نیز محل بحث نیست و هر نماینده ای حق دارد از فرصت های پیش آمده برای ترمیم وضعیتش بهره ببرد.

نکته اما اینجاست که این فرصت ها تا چه اندازه می تواند سوابق ، شعارها ، کنش ها ، اهداف و نگرش دکتر دهدشتی که در گذشته به آن شناخته می شد را مورد تغییر قرار دهد.

یکی از پیشامدهایی که دکتر آن را پل ارتباطش با متن جامعه تلقی کرد داستان برگزاری کنسرت های اخیر در آبادان بود.

او در این ماجرا تصمیم گرفت مواضعی را در پیش گیرد تا موجبات خرسندی عده ای را فراهم کند و پایگاه اجتماعی اش را به این وسیله تقویت کند.

صرف نظر از اینکه این اقدام از سوی جناب دکتر یک خطای محاسباتی است یا بهره گیری مناسب از فرصت به وجود آمده ، توجه ایشان و مخاطبان محترم را به نکاتی چند جلب می کنم:

–  بدون تردید سبقه ی خانوادگی آقای دهدشتی ، برترین امتیازشان نزد مردم مومن آبادان محسوب می شد و همین شاخص او را در انتخابات گذشته از سایرین پیش انداخت. طبیعی است جدا شدن از این سابقه می تواند مساوی با ریزش اثرگذار موافقان آقای دکتر قلمداد شود. به نظر می رسد او در موضوع کنسرت ها باید با تامل بیشتری ورود می کرد. چرا که برپایی برنامه های مختلط زن و مرد به هر بهانه ای لااقل از سوی یک روحانی زاده ! جای هیچ گونه دفاعی نداشت و مراسمی که به گواه شاهدان ، مفسده اخلاقی زیادی در آن روی می دهد ، نمی تواند مورد حمایت چنین فردی قرار گیرد.

با این وجود اما متاسفانه آقای دهدشتی در برنامه ای ( که خودجوش بودن و عدم طراحی قبلی آن زیر سوال است ) بدون توجه به چرایی لغو کنسرت ،  اقدام مخالفان برگزاری آن را که عمدتاً از جامعه ی طلاب و روحانیون بودند بصورت کاملاً یکجانبه با شدیدترین الفاظ مورد حمله قرار داده و آن را مصداق بی قانونی و کاری غلط! توصیف کرد.

– آقای دکتر نباید فراموش کند که تنها نماینده یک صنف و یک دسته و گروه نیست بلکه نماینده آحاد مردم است و باید حق وکالت را برای همه آنها محترم بداند.او به همان اندازه که نماینده کنسرت دوستان است ، نماینده طلاب علوم دینی و دانشگاهی، خانواده های شهدا ،جانبازان ، کارگران و کارمندان و جوانان کم بضاعتی که توان پرداخت هزینه گزاف بلیط کنسرت را ندارند ، نیز هست و چنانچه با یکجانبه گری در این ماجرا وارد شده باشد به هیچ وجه با روح نمایندگی وی و سوگندی که به آن متعهد شده است مطابقت ندارد.

– مواجهه جدی با روند بیکاری و بهبود وضعیت عمرانی و آموزشی شهر آبادان از عمده ترین اهداف و شعارهای آقای دکتر دهدشتی در انتخابات دور قبل بود. نکته ای که جالب است اینکه در همه ی موضوعاتی که وی نزد مردم مطرح کرد و به وسیله ی آنها توانست اعتمادشان را جلب کند کلیدواژه هایی محوری تر از اشتغال ، عمران و آموزش در آنها دیده نمی شود. سوال اینجاست که چرا آقای دکتر به جای ارائه گزارش درباره ی تحقق شعارهای انتخاباتی اش ، تا این اندازه تغییر رویه داده اند و به موضع گیری در خصوص مطالبات عده ای خاص که به هیچ وجه دغدغه های واقعی امروز مردم نیست مایل شده اند؟

–  آقای دهدشتی نماینده مجلس شورای اسلامی است و از ابزار قدرتمندی برای حمایت و پشتیبانی از برنامه های فرهنگی و اجتماعی برخوردارند. موضوع قابل تامل این است که چرا وقتی خانم … در آن جلسه خودجوش! و در مقابل آقای دکتر ، با انجام رفتارهای کاملاً نمایشی ، داستان اعتراض به تعطیلی کنسرت را به گونه ای بازی می کند گویی بزرگترین فاجعه ی بشری در حق کودکان عزیز معلول ذهنی آبادان به واسطه تعطیلی کنسرت رخ داده است ، بغض در گلوی جناب دهدشتی می ترکد و احساس مسئولیت و وظیفه شان جلوه می کند؟ چرا آقای دهدشتی به جایگاه قانونی و توانمند وکالت خود برای حل مشکل معلولان اشاره ای نمی کند ؟ آیا با پیگیری و حل مشکل معلولان نمی توان از سوء استفاده های بعدی به بهانه این کودکان بی زبان ، پیشگیری کرد؟

و سخن آخر خطاب به نماینده محترم آبادان : آقای دکتر دهدشتی ، شاید جریان حاکم بر امور اجرایی کشور مناسب احوالات درونی حضرتعالی شده باشد اما برادرانه پیشنهاد می کنم که خود را درگیر وضعیت مبهم سیاسی این روزها نکنید و تردید نداشته باشید قاطبه ی مردم از چنین فضایی دورند و به زندگی آرام ومطمئن با آینده ی روشن تر فکر می کنند.دورماندن از واقعیت های جامعه آبادان مانند فقر و بیکاری و به جای آن همراه شدن با جریان های سیاسی کم رمق و اثر که شعارشان با مشکلات موجود مردم همخوانی ندارد ، به هیچ وجه به صلاح شما نیست.

والعاقبه للمتقین

منتظری/عصر آبادان

 1. بصیرت می‌گه:

  مطالبی که وارد شد بهیچ عنوان منطقی و قابل قبول وکافی برای اتهام کسی نیست..از نقد هجومی بیزارم..حقیقتا خیلی متهجرید..

 2. آباداني می‌گه:

  نه اینکه در دولت قبلی کنسرت برگزار نمیشد واقعا که. . .:-)

 3. صادق می‌گه:

  درجواب اقای خیرخواه که پای جناب حجت الاسلام دهدشتی را بدون دلیل به موضوع کشیدن باید عرض کنم حاج اقای دهدشتی چه دخلی به موضوع داشتن .جناب خیرخواه یاخیلی جوانی و پرشور و یا…………

 4. فخار می‌گه:

  آقا من میگم دکتر دهدشتی نباید اینقدر حساسیت به خرج میداد حالا شما چرا اینقدر حساسیت بخرج دادین برای یه کنسرت کفن پوشیدین در این سالها این همه مشکل وجود داشت کی رفتین تحصن کردین

 5. ناصری می‌گه:

  سلام خسته نباشید. در جواب آقای مهدوی باید گفت که اولا اطلاعاتی که شما از سایت …….. خوندید کاملا اشتباه بوده و اولا همایش قرآنی نبوده و مسابقات کشوری تواشیح و ابتهال بوده است. ثانیا آنموقع که برخی از آقایان با زد و بند مبلغ ۱۲۸ میلیون تومان از پول بیت المال را صرف تجلیل از آقای ناصرتقوایی کردند شماها کجابودید که بگید به فکر بدبختها باشید. ایا آن زمان که ۱۲۸ میلیون هزینه شد بدبختی در شهر وجود نداشت ؟ لطفا یکم واقع بین باشید و انصاف را رعایت کنید. ممنون

 6. javad می‌گه:

  سلام با عرض ادب
  آقای دکتر …اگه پیام دادن شما به صورت انبوه علیه ….صحت داشته باشد واقعا باید تاسف خورد که چرا شما که از خانواده ای روحانی و بزرگوار هستید چنین کار بسیار زشت و قبیحانه ای انجام داده اید. صحت یا عدم صحت این کار شما باید روشن شود.

 7. خودم می‌گه:

  سلام اولا مبلغ مسابقات تواشیح ۵۰۰ میلیون نبوده است. اطلاعاتی که شما از توضیحات سایت ….. گرفته اید کاملا غلط بوده است. ثانیا چرا در مورد تجلیل از ناصر تقوایی که ۱۲۸ میلیون تومان با یکی از سازمانهای زیرمجموعه ارشاد تبادل مبلغ شد وهزینه چنین همایش کم طرفداری شد ، شما نگران بدبختها نبودید ولی وقتی حرف از مسابقات کشوری تواشیح شد رگ غیرت نداشته تان به جوش آمد.

 8. مهدوی می‌گه:

  آقاجان چرا انوقت که هم قطارهای خودتون کنسرت برگزار کردند چیزی نگفتید؟ شما با برگزاری کنسرت مخالف نیستید شما برای اینکه خودتون برگزار نکردید مخالفید وگرنه این چه صیغه ای که برگزار کننده کنسرت های قبلی خودش بین معترضین هست؟ راستی توی شهری که این همه بدبخت هست همایش قرانی ۵۰۰ میلیونی چه معنایی داره؟

 9. هنردوست می‌گه:

  خود گویید و خود خندید …
  کدوم پیامک علیه سعدون زاده ?! چرا برا ما نیومده؟
  دروغ و پرونده سازی جز لاینفک اخلاقتون شده…
  دکتر ما رو احضار نکرد ما خودمون به دیدن ایشون رفتیم . شما هم میخواستید هماهنک کنید برید. اگه خواستید برید و راهتون ندادن اونوقت بگید. تو اون ۸ سال یادتون نبود مردم نون شب ندارن؟ این همه دزدی تو دولت احمدی نژاد شد صداتون در نیومد. الان چطور شده یاد نون شب مردم افتادین؟

  • ناشناس می‌گه:

   هنردوست اسم احمدی نژاد رو نیار اینطور چون یه مدت دیگه آرزوی اونو میکنی که ای کاش بودش،البته اگه …

   • هنردوست می‌گه:

    اره دلم برای دزدی ها و مال مردم خوری ها و به لجن کشیدن آبروی ایرانی تنگ میشه …
    دلم تنگ میشه یه نفر جلو حکم آقا بایسته و ۱۱ روز خونه نشینی کنه
    دلم برای دروغ و دروغ و دروغ تنگ میشه …
    دلم برای همه ی انحرافات جریان انحرافی تنگ می شه

 10. سرباز گمنام می‌گه:

  به قول یه مشت بیسواد : اگه اقای دکتر دهدشتی در مورد آقای سعدون زاده چنین کاری کرده باشه که واویلا. اتامرون الناس بالبر و …… . سایت عصر آبادان اگه چیزی در این مورد میدونید روشنگری کنید. ممنون

 11. یه مشت بی سواد می‌گه:

  مطلبتون و خوندم . و چندتا سوال واسم پیش اومد ۱. وقتی آقای دهدشتی گفته باید این پیامکهای انبوه که از سامانه فرستاده شده پیگیری قانونی بشه . راستی اون موقعی که میگن خودش علیه آقای سعدون زاده پیامک توی شهر داده آیا این قانون پیگیری وجود نداشت؟ ۲ . لطفا در مورد سابقه آقای دکتر دهدشتی با حزب مشارکت در قبلا توضیحاتی بدهید؟ ۳ . آقای دکتر دهدشتی به قول شما بعضی ها دیگه باید غلط بکنند که به شما رای بدهند. ۴ . آقای دکتر دهدشتی همیشه برای قضاوت کردن ، شاکی و متشاکی را باهم دعوت میکنن و بعد از شنیده هاشون قضاوت میکنند.۵ . موسسه هایی که به دفتر شما امدند آیا همانهایی نیستند که در انتخابات برای شما تبلیغ میکردند.؟ ۶. آقای دکتر دهدشتی چه قدر به موقع در دفترتان حضور پیدا کردید . من از این به بعد میخوام ساعتم را با حضور شما در دفترتان تنظیم کنم.۷. راستی بدبخت بیچاره ها و نان شب نداران سده و میدون و شهرک قایم کی بیان به دفترتون ؟ من مطمینم که شما سروقت در دفترتون حضور خواهید داشت!!!!!!!!!!

 12. خیرخواه می‌گه:

  سلام
  بسیار قوی و مستدل نوشته اید
  سپاس
  اما آقای دهدشتی فراموش نکند که خود او اولین کسی بود که علیه دکتر سعدون زاده پیامک داد و جو درست کرد
  ضمنا از حاج آقا دهدشتی سوال داریم ایشان بعنوان عالم شهر و امام جمعه سابق پسرشان درجلسه حامیان کنسرت چه میکرده ؟

 13. بی نام می‌گه:

  خجالت بکشید تا کی می خواید سفارشی مطلب بنویسید ؟؟؟ خودتون هم خوب می دونید حرف مردم آبادان حرف شمااااااااااااااااااااا نیست. شماها یک مشت آدم متهجر هستید.
  شما با بن لادن و طالبان هیچ فرقی ندارید

  • ناشناس می‌گه:

   مطالب به حقی ارائه شد . متآسفانه کسانی که در سایت ..با روشهای خلاف آداب بجای ارائه منطق مبادرت به توهین و تهمت مخالفین خود را پاسخ می دهند پایشان اینجا هم باز شده است . کامنت دوم : بکار بردن کلمات متحجر ؛ بن لادن ، طالبان بجای جواب مطقی ، دقیقاً همانهایی که در سایت …بکار می روند و موجب سرور گردانندگان آن می شود .

 14. امین می‌گه:

  بسیار خوب منطقی وقوی نوشتید امیدوارم تاثیر گذارباشد